Dječji svijet

mt_gallery

U dječjem vrtiću ˝Kosjenka˝, tim odgojitelja, tijekom pedagoške godine planira i organizira rad polazeći od interesa djeteta, ostvarivanja njegovih prava, zadovoljavanju djetetovih potreba, a sve u cilju poticanja cjelovitog razvoja djeteta. Kako bi se ta zadaća ostvarila, prostor u kojem dijete boravi, mora biti prilagođen djetetovim potrebama, poticajan, izazovan i primamljiv za istraživanje i kreativno izražavanje. Svoja nastojanja možda ćemo najbolje izraziti riječima Rachel Carson iz svoje knjige
˝Smisao za čuđenje˝:
˝…Dječji je svijet, nov, prekrasan, pun čuđenja i iznenađenja. Naša je nesreća što je većina od nas već prije opraštanja izgubila mogućnost da instinktivno osjetimo ljepotu i čuđenje.
Kad bih imala utjecaj na dobru vili koja je prisutna pri krštenju svakog djeteta i koja tom prilikom djecu daruje, ja bih je molila da svakom djetetu daruje neuništiv smisao za čuđenje, koji će trajati cijeloga života…˝

mt_gallery

Čemu se čude i u čemu uživaju djeca vrtića ˝Kosjenka˝?

  • U praktično-radnim aktivnostima djeca se osjećaju vrijednima, jačaju pozitivnu sliku o sebi, uvažavaju tuđa mišljenja s čime razvijaju društvene vještine
  • Upoznaju svoje tijelo kroz istraživačke aktivnosti opipom, okusom i mirisom te kroz motoričke aktivnosti
  • Pronalaze rješenja i potiču kreativno mišljenje u aktivnostima s neoblikovanim materijalom
  • Upoznavanjem i manipuliranjem materijalima i tehnikama za likovno izražavanje, djeca razvijaju kreativnost, motoriku, samopoštovanje
  • U centru građenja djeci se pruža mogućnost za stvaranjem maštovitih i izmišljenih struktura. Kroz kombiniranje i kreiranje razvijaju se matematičke vještine, potiče razmišljanje, rješavanje problemskih situacija, društvene vještine, razvija koncentracija te se djetetu pruža osjećaj slobode i radost djetinjstva

                                                                                                            

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content