Pedagogija Marie Montessori

mt_gallery

Pedagogija Marie Montessori postavlja dijete u situaciju samoobrazovanja u kojoj do izrazaja dolaze neka nova svojstva djeteta, prije svega njegove bogate autonomne spoznaje nemogucnosti koje se razvijaju i funkcioniraju na poseban nacin. Naime, djeca dobi od tri do sest godina imaju instinkt da se sami formiraju i otkrivaju svijet i to cine na svoj nacin, drugacije od odraslih i drugacijim ritmom i redoslijedom. Bazirajuci se na taj inutitivni dio, Maria Montessori osmislila je metodu koja omogucuje maksimalno anagaziranje tih djecjih sposobnosti. U osnovne elemente spadaju poseban ambijent prostora koji omogucava slobodnu, opustenu, ali i organiziranu obrazovnu aktivnost djece, zatim posebno izradjen didakticki materijal koji omogucava djeci da vjezbajuci na njemu sama uce i odgojitelji koji u tom procesu imaju sasvim posebnu ulogu vodica i organizatora, nekoga tko diskretno i nenametljivo pomaze djeci. U takvoj smirenoj, slobodnoj, opustenoj ali i radnoj i zivahnoj atmosferi djeca se  uzdizu ka visim intelektualnim nivoima znanja.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Veljača u DV Stribor

U mjesecu veljači jedna od tema kojom smo se bavili su „Emocije“. Djeca su kroz različite aktivnosti prepoznavala i imenovala

Skip to content