Prosinac u punom sjaju

mt_gallery

Posebno svjetlo mjeseca prosinca obasjalo je i DV „Trnoružica”. Prve zrake došle su zajedno s veselim svecem kojeg sva djeca obožavaju, Svetim Nikolom. Marljive ruke razigrane dječice prionule su na posao kako bi napravile što ljepše čizmice i pripremili ih za njegov dolazak. Šarenilo čizmica ukrašenih tkaninama, vatom, temperama zablistalo je slatkišima i šibama ukrašenim raznim trakicama.
Veselju ovog mjeseca pridonijeli su i zvuci malog božićnog koncerta obitelji Butković. Uz flautu, gitaru i volinu zapjevale su se božićne pjesme, a čarobni zvuci neobičnih instrumenata prosuli su čaroliju blagdanskog veselja. Kako bi ozračje postalo još toplije, u sve hladnijim danima mjeseca prosinca, zajednički su uređene prostorije vrtića. Svaki kutak vrtića zatitrao je i zablistao svjećicama, crtežima, kaširanim kuglicama i borovima. Polako se počeo povećavati broj plamića na adventskom vijencu izrađenom od otisaka ruku. Svakim dodavanjem plamena, odbrojavao se tjedan do Božića. Raspjevani mjesec prosinac pun empatije i ljubavi prema bližnjima upriličio se odlaskom na humanitarni božićni koncert i predstavu koji su priredili studenti Učiteljskog fakulteta. Potaknuti njihovom porukom i porukom malog Božića na izrađene čestitke, djeca su nacrtala najljepše želje koje žele svojim najdražima.

Svim ljudima od srca želimo sretan i blagoslovljen Božić i Novu godinu!
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content