Priče s poukom

mt_gallery

Knjige su dobre za djecu jer u njima žive zanimljive priče. U pričama žive različiti likovi: životinje, princeze, kraljevi, vile, čarobnjaci, patuljci, vještice. Svaka priča ima svoju pouku, uči nas kako treba biti dobar, a ne zločest poput kraljice ili vještice, uči nas koje su riječi čarobne (hvala, izvoli, molim i oprosti), uči nas kako treba biti hrabar i uporan, kako se poštenje i dobrota uvijek isplate, kako dobro uvijek pobjeđuje zlo, kako treba čuvati prirodu i ne zagađivati ju. Putem priča s poukama nastojimo kod djece utjecati na razvoj moralnog, prosocijalnog ponašanja (dijeljenja, razumijevanja tuđih potreba, empatije, strpljenja, pomaganja i sl.). Uz raznovrsne aktivnosti u vrtiću, važno mjesto zauzimaju priče i slikovnice jer su usmjerene na postizanje ugodne atmosfere, promišljanje o dobrim djelima, pristojnosti, suosjećanju, prijateljstvu i ostalim vrijednostima. Izdvojit ćemo samo neke od priča koje čitamo i pričamo djeci: Pepeljuga, Snjeguljica i sedam patuljaka, Maša i medvjed, Djed i repa, Djevojčica sa šibicama, Polje milosrđa, Riba duginih boja, Pismo iz Zelengrada, zatim raznovrsne matematičke priče, glazbene priče, priče kroz pokret i drugo. Tijekom rada uočavamo da se kod djece postupno razvija svijest o vlastitim i tuđim emocionalnim stanjima, djeca prepoznaju, imenuju i razlikuju različite osjećaje i potrebe, razvija se i svijest o dobrom i lošem ponašanju. Već u vrtiću znamo kako je čitanje bogaćenje. Što više priča pročitamoi ili čujemo, sve više saznajemo i učimo. Stoga svoj djeci želimo sretno druženje s knjigom!
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

mt_gallery

Mala škola nogometa

Laganom šetnjom, starija skupina uputila se prema stadionu NK Borac iz Podvinja s ciljem upoznavanja mogućnosti bavljenja sportom u svom

Skip to content