Mali meteorolozi

mt_gallery

Vrijeme svakodnevno doživljavamo, ali ipak ga nije lako razumjeti. Teško ga je jednostavno objasniti, osobito mlađoj djeci. Djeca vide oblake, kišu, snijeg i munju, čuju grmljavinu i huk vjetra. Na svojoj koži osjećaju je li zrak topao ili hladan.
Kako bi djeci približili pojam vremena, u Montessori skupini djeca su zajedno s odgojiteljicama stvarala oblake, oluju, tornado i kišu te svakodnevno promatrala vrijeme. Aktivnostima se poticalo stjecanje novih znanja o atmosferskim procesima i meteorološkim pojavama.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Veljača u DV Stribor

U mjesecu veljači jedna od tema kojom smo se bavili su „Emocije“. Djeca su kroz različite aktivnosti prepoznavala i imenovala

Skip to content