Centar za senzomotoričke aktivnosti

mt_gallery

Novi, formirani centar za senzomotoričke aktivnosti u sklopu kojeg se nalazi i centar za istraživanje svjetlosti obogatio je naš vrtić te omogućio da stvorimo okruženje u kojem će djeca sama razvijati vlastitu kreativnost, svoje potencijale, stvarati i učiti.
Želja nam je bila omogućiti djeci nova iskustva uz bogatstvo materijala: svjetleći stol, ogledala, cd-a, LED lampica, bljeskalica, svjetiljke s optičkim nitima, baterijske lampe, svjetleće naljepnice…
Sve su to materijali koji nude jedinstven doživljaj, mogućnost uočavanja promjena te uzročno-posljedičnih veza (svijetlo-sjena, prelijevanje, miješanje boja i sl.). Svjetlost koja je ispod stola djeci omogućava novi doživljaj materijala koji koriste, a ponuda materijala kao što su osjetilne vrećice, osjetilne boce, vodene kuglice, djeci nude veliko osjetilno iskustvo.
Djeca dugo i strpljivo istražuju ponuđene materijale te imaju potpunu slobodu da koriste iste materijale na različite načine ( samostalno prilagođavaju svojim potrebama i interesima).
Materijali su kod djece izazivali veliko čuđenje i oduševljene, a manipulirajući njima uočavala su njihova svojstva i istraživala njihove mogućnosti.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content