Tradicijske igre i običaji

mt_gallery

U sklopu obogaćenog programa DV “Pčelica” – Veseli dan, zainteresirana djeca imaju prilike upoznati se s tradicijskim igrama i običajima Brodskog Posavlja. Za vrijeme održavanja ovog programa djeca se igraju različitih igara kao što su društvene igre “`ko će brže, `ko će bolje”, “igre na sjedeć`” te dječje igre s pjevanjem (igre biranja). U igrama djeca koriste različite tradicijske igračke izrađene od prirodnih materijala i plodova. U vrijeme adventa djeca su upoznata s običajima “Lucijaša” i položaja.
Najomiljenije dječje igre su: “Čika-Mika”, “Par-cincipar”, igra bunara s otučcima, igra s konjićima, “Ćepeto”, “Širi-biri”, kolica, vaganja, “Dvoje mili, dvoje dragi “…
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Galerokaz

Kroz mjesec prosinac i siječanj djeca starije I skupine DV “Pčelica” sudjelovala su u projektu GALEROKAZ – implementacija pripovjedačkih i

Skip to content