Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ivana u Tintiliniću

„Malen kao lakat, veseo kao ptica, hrabar kao Kraljević Marko, mudar kao knjiga, a dobar kao sunce“, šegrt Hlapić je brojnim generacijama bio omiljeni dječji književni junak. Izrastao iz pera književnice Ivane Brlić Mažuranić, trajno se nastanio i u srcima naših Tintilinića.
Prepričani roman „ Čudnovate zgode šegrta Hlapića“, slikovnica s dječjim ilustracijama, snimak predstave „ Putovanje Hlapića i Gite“ , „Putujuća kazališna družina“ (način predstavljanja likova starije djece mlađoj) , interaktivna izložba s postavama (Gitin cirkus, seoska kuća, Ivanina knjižnica) , glazba iz animiranog filma „ Šegrt Hlapić“, sve to je doprinijelo obogaćivanju dječjeg doživljavanja i izražavanja, dopunjavanju znanja, usavršavanju vještina, usvajanju vrijednih navika i oblikovanju lijepih uspomena.
Ono što su djeca izradila u okviru likovnih radionica, omogućilo je daljnju igru, pa su tako štapne lutke poticale lutkarske improvizacije i uvođenje nekih novih likova koji ne postoje u priči, ali postoje u dječjoj mašti. A kartice s likovima, predmetima i riječima, okupljale su djecu na igre kao što su: memory, pronađi par, napiši-prepiši, igre riječima, pogodi o kome govorim…
Na svom putovanju Hlapić je doživio mnoge zgode i nezgode, upoznao dobre i loše likove, činio dobra djela i jednima i drugima jer je, kako djeca kažu „ bio dobar kao kruh“. Svojom dobrotom svima nama je poručio: dobro je činiti dobro… dobro se dobrim vraća…i sve se na kraju dovede u red.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Pokladni tjedan u Tintiliniću

Već tradicionalno, svake godine, u našem vrtiću pripremamo se za maškare. Djeca se posebno vesele vrtiću u veljači kad je

Ivana u Tintiliniću

U mjesecu siječnju, u dječjem vrtiću „ Tintilinić“ krenuli smo s obilježavanjem 150-e godišnjice rođenja književnice Ivane Brlić Mažuranić. Za

Rujan u dječjem vrtiću Tintilinić

U našem vrtiću Tintiliniću ovaj mjesec smo obilježili važnim događajima. Proslavili smo osmi rođendan našeg vrtića, prigodno smo napravili proslavu

Čarolija prosinca kod malih Tintilinića

Prosinac je mjesec kada sve aktivnosti imaju jednu posebnu emotivnu notu, a protkane su čarobnim, estetskim doživljajem. Kroz prilagođene aktivnosti,

Rujan u “Tintiliniću”

  Ovaj mjesec najmlađe jaslice obilježila je prilagodba na novi prostor, igračke, odgojiteljice, prijatelje u skupini te na ostale sudionike

mt_gallery

Projekt ˝Zdravi zubi˝

Projekt “Zdravi zubi” započeli smo u rujnu predavanjem patronažne sestre o važnostima dentalne higijene. Djeca su u vrtić donijela svoje

mt_gallery

Prosinac u DV Tintilinić

U prosincu smo se pripremali za Božić. Provodili smo zajedničke aktvnosti u predvorju vrtića. Palili smo adventske svijeće, okitili jelku

mt_gallery

Dani kruha

U tjednu od 12. listopada do 16. listopada obilježavali smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Odgojiteljice su, dobrom

mt_gallery

Rujan u Tintiliniću

Mjesec rujan protekao je u prilagodbi novoupisane djece, posebno u jaslicama. Svakom je djetetu potrebno vrijeme tijekom kojeg će se

mt_gallery

Ruksak pun kulture

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s

Uskrs u Tintiliniću

Jedna od djetetovih potreba, a i njegovih prava je aktivno sudjelovanje u događanjima u obitelji ili vrtićkoj skupini. Kroz naše

mt_gallery

Tjelesno vježbanje u vrtiću

U mjesecu travnju i svibnju, u vrtiću Tintilinić održavaju se javna predavanja studenata iz kolegija Kineziološka metodika u integriranom kurikulumu.

Skip to content