Katolički vjerski odgoj djece predškolske dobi

mt_gallery

Sustavan predškolski odgoj i obrazovanje obuhvaća cjelovitost djetetova bića, a u tu cjelovitost nužno je uključen i vjerski odgoj. Vodeći računa o djetetu kao cjelovitom biću te da je religiozna dimenzija konstitutivna njegovu biću, a poštujući njegov doživljaj svijeta i kao cjeline, vjerski odgoj je sastavni dio u odgojno-obrazovnom radu.
U skladu s ciljevima predškolskog odgoja i obrazovanja razvija se religiozna dimenzija djeteta osposobljavajući ga primjereno njegovoj dobi za otkrivanje, prihvaćanje i življenje autentičnih vrednota Evanđelja u odnosu na sebe, drugoga te na poseban način Boga, u suradnji s roditeljima.

ZADAĆE PROGRAMA:

 • Odgajati dijete za odgovorno ponašanje u svijetu koji ga okružuje;
 • Zadovoljiti djetetovu potrebu za “pripadanjem” i za “ljubavlju”;
 • Omogućiti djetetu da metodom igre doživljava i upoznaje temeljne poruke Evanđelja;
 • Zadovoljiti djetetovu potrebu za uspostavljanjem autentičnog osobnog odnosa između njega i poruke vjere;
 • Uvoditi dijete u prijateljsku komunikaciju s Bogom putem osobnoga molitvenog izražavanja.

mt_gallery

Teme vjerskog odgoja:

 1. Doček i prihvaćanje djece
 2. Stvoreni svijet i stvorenja u njemu
 3. Kraljevstvo Božje
 4. Božić-radost Isusovom dolasku na svijet
 5. Isusovo djetinjstvo i život
 6. Otkrivanje tajne života
 7. U znaku vode i svjetla-ususret uskrslome Isusu
 8. Majka
 9. Moja kršćanska zajednica-Crkva

Program provodi odgojiteljica Zlata Janžić.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content