Integrirani obogaćeni programi rada s djecom predškolske dobi

U sklopu redovitog programa odgoja i obrazovanja integrirani su određeni programi s dodatnim aktivnostima koji imaju svoje ciljeve, zadaće i sadržaje rada. Njihova posebnost osigurava programsku različitost i omogućava ostvarivanje prava djeteta na njemu odgovarajući program. Cilj integriranih predškolskih obogaćenih programa je obogatiti odgojno obrazovni rad odabranim glazbenim, likovnim, sportskim i dramskim aktivnostima. Programi su usmjereni na cjeloviti i razvojni pristup djetetu, uvažavanjem i poticanjem svih područja djetetovog razvoja, stvaranjem okruženja u kojem se poštuju dječja prava, integrativnosti sadržaja i aktivnosti radi poticajnog razvoja. Integrativnim programima poštuje se djetetova posebnost i osobnost gdje dijete kroz socijalne interakcije i aktivnosti je aktivni nositelj svog vlastitog razvoja. Predškolsko dijete uvijek ima pravo izbora hoće li, kada i koliko sudjelovati u aktivnostima.

U vrtićima se organiziraju obogaćeni programi:

  •  Vrtić „Pčelica”: lutkarsko-scenska radionica
  • Vrtić „Seka i braco”: igraonica za razvoj predčitačkih vještina
  • Vrtić „Radost”: lutkarsko-scenska radionica
  •  Vrtić „Stribor”: pričopričaonica
  • Vrtić „Kosjenka”: likovno-kreativna radionica
  • Vrtić „Trnoružica”: ritmičko-plesna igraonica
  • Vrtić „Hlapić“: sportska igraonica
  • Vrtić „Maslačak”: lutke pričaju
  • Vrtić „Ivančica”: ritmičko-plesna igraonica

Obogaćeni programi koji su osmišljeni, prezentirani su roditeljima kroz plakate, letke te su roditelji pozvani na suradnju i sudjelovanje.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content