Studentska praksa

mt_gallery

U DV ˝Trnoružica˝ započela je studentska praksa studenata treće godine Ranog i predškolskog odgoja iz predmeta Likovna kultura u integriranom kurikulumu. Oglednim aktivnostima prisustvovalo je 65 studenata. Jedna od tema oglednih aktivnosti bila je  ˝Tepih od lišća˝ u kojoj je odgojiteljica-mentor, Božana Lovrić,  na slikovit način potaknula djecu na likovnu aktivnost. Studenti su imali priliku vidjeti osmišljen poticaj čiji je cilj bio kroz glazbenu aktivnost i scenografiju opustiti djecu i uvesti ih u svijet mašte, nakon čega su spontano prihvatili igru u kojoj su se izrazili pokretom, maštom i glumom.

Ponuđeni su centri za likovne aktivnosti u kojima su se djeca upoznala s određenim likovnim tehnikama :

  •  tempera  na staklu
  • akvarel u kombinaciji sa solju
  • kreda u prahu u kombinaciji s ljepilom
  • pastela u kombinaciji s akvarelom

Na završetku likovnih aktivnosti verbalno su izrazili svoje osjećaje, utiske i doživljaje te kroz dječje izjave potvrdili da je planirana likovna aktivnost ostvarila svoj cilj.  Dječji likovni radovi su izloženi na panou u DV ˝Trnoružica˝.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content