Kreativnost kao razvojna kategorija

mt_gallery

Dolaskom proljeća, sunčanog vremena i blagdana Uskrsa, dječje aktivnosti u vrtiću Trnoružica postale su maštovitije i kreativnije. Odgojiteljice potaknute dječjom maštom, improvizacijom običnim materijalima, bogatim i slikovitim rječnikom omogućile su djeci orginalnost i fleksibilnost u vlastitom stvaranju. Aktivnosti bojom omogućili su djeci iskusiti lakoću, jer su njihove ideje bile ostvarene. Planirane aktivnosti su bile fleksibilne, pružale su djeci slobodu eksperimentiranja na svoje vlastite načine kroz različite pristupe boji. Razrađivala su svoje slike dodavanjem novih boja, više detalja, ili drugih materijala. Likovne aktivnosti provodile su se integrirano kroz ostale sadržaje te su na taj način djeca dobivala nova znanja i vještine.
Likovnim izražavanjem djeca su razvijala sposobnost divergentnog (stvarala su nove ideje te tražila što više točnijih rješenja) i konvergentnog (logičkog) mišljenja. Stvarale su se nove pjesme, stihovi i crteži. Djeca su se izražavala kroz pokrete, ples, dramsko stvaralaštvo, radno – praktične i istraživačke aktivnosti.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content