U svijetu bajki – Stari zanati

mt_gallery

Projektnim tjednom pod nazivom „Stari zanati” u vrtiću ˝Trnoružica˝ obilježen je 100-ti rođendan Šegrta Hlapića. Cilj  je bio kroz različite aktivnosti probuditi dječji interes i njihovo zanimanje za kulturnom baštinom, tj. putem istraživanja upoznati djecu sa starim predmetima, instrumentima i starim zanatima. Kao poticaj, za uvod u projekt bila je gošća mr. sc. Jasna Ažman. Djeci je ispričala priču i dočarala čudnovato putovanje Šegrta Hlapića. U posjet su došli postolar i korpar, pruživši djeci priliku da upoznaju njihovo zanimanje, alat i način izrade obuće i korpi. Ovom prilikom vrtić je obogaćen centrom stolara, krojača, kolačara, keramičara, umjetnika.
Svi izrađeni predmeti prezentirani su na izložbi rukotvorina „Stari zanati i šeširijada” na gradskom trgu Korzo. Kreativnost i maštovitost pri izradi cipelica, šešira, broševa, slika, licitarskih srca nije nedostajala. Djeca su kroz igru, aktivno sudjelujući, spoznala korist i važnost starih zanata, stvarajući pri tome ugodnu, veselu atmosferu i ozračje.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content