Boravak na zraku

mt_gallery

Boravak na otvorenom djeci omogućuje beskrajno kretanje za kojem imaju stalnu potrebu. Mjesec rujan se i ove pedagoške godine pokazao kao idealno vrijeme za bogatstvo različitih aktivnosti na dvorištu, koje su djeca odabirala prema svojim željama i potrebama. Na ljuljačkama, u trčanju, natjecanjima s loptom, različitim poligonima, kotrljanju guma, plesu i igrama gdje se koristi tjelesna snaga, djeca su se rješavala viška energije i usvajala nove vještine.
Bogat biljni i životinjski svijet privukao je njihovu pozornost, što se pokazalo kao odlična prilika za razvijanje osjeta dodira i  mirisa, shvaćanje godišnjih doba, promatranje raznovrsnih procesa i situacija. Pijesak se pokazao kao idealno sredstvo za male istraživače. Preko teksture i zanimljivih svojstava tog materijala djeca su donosila zaključke važne za njihovo snalaženje, spretnost i maštovitost. Sloboda kretanja na otvorenom prostoru, igre s prijateljima i nova iskustva učvršćuju djecu i pripremaju ih za potpuniji i zdraviji život. Zdrav duh u zdravom tijelu je moto  djece vrtića ˝Trnoružica˝!
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content