Aktivnosti i događanja u mjesecu listopadu

mt_gallery

U vrtiću “Radost” mjesec listopad je obilježilo bogatstvo događanja i aktivnosti koje su, prije svega, vezane uz jesen i sve ono što nam ona kao godišnje doba pruža. Djeca su zajedno sa svojim odgojiteljicama vrijedno crpila blagodati lijepe jeseni te ih spretno pretakala u bogato osmišljene aktivnosti. Početak mjeseca su obilježile aktivnosti vezane uz zdravu prehranu, tj. voće i povrće. Djeca su svojim rukama spretno pretvarala sirovo povrće u zimnice, voće u sočne salate te pri tome usvajala značenje i važnosti zdrave prehrane, načine pravilne ishrane i bogate mogućnosti pripreme iste. Cilj samih aktivnosti bilo je upravo osvještavanje djece tj. širenje svijesti o važnosti i poboljšanju zdrave ishrane kod djece vrtićke dobi. Osim upoznavanja vrsta voća i povrća, djeca su uspješno klasificirala, imenovala i prepoznavala ista. Od starije do mlađe skupine, u suradnji s roditeljima koji su obogaćivali centre prirode i aktualne centre predviđenih aktivnosti, djeca su kroz dva tjedna degustirala voće i povrće te uživala u plodovima svojih ruku. Da ne bi sve ostalo samo na povrću i voću, skupljali su se svima znani jesenski plodovi poput kestenja, žireva, šipka, oraha, kukuruza i drugo, koji su se također koristili u aktivnostima svih vrsta. Pojedine skupine su povoljne vremenske prilike iskoristile za jesenske šetnje i promatranje promjena u svojoj okolini. Potrebno je spomenuti i naglasiti važnost suradnje s roditeljima koju je u mjesecu listopadu obilježila akcija bojanja ograde oko vrtića “Radost”, ograde na terasama objekta, kao i dvorišnih elemenata. Roditelji su se rado odazvali pozivu, a ne smijemo zaboraviti ni vrijedne dječje ruke koje su dale svoj doprinos samoj akciji. Ovim putem im se svi srdačno zahvaljujemo, jer su svojim trudom uljepšali izgled vrtića. U sklopu projekta “Edukacija djece u području zaštite i spašavanja” u organizaciji Državne uprave za zaštitu i spašavanje, u vrtiću smo ugostili vatrogasce koji su tom prigodom djecu upoznali sa svim mogućim opasnostima i mjerama opreza, ponašanjem koje će im uvelike pomoći pri određenim situacijama te brojem koji bi trebali svi dobro znati, 112. Najveće oduševljenje među djecom je ipak izazvao susret s vatrogasnim vozilom, kao i svime što ono nudi, tako da su djeca imala priliku vidjeti što se sve u njemu nalazi i čemu služe potrebni alati koje vatrogasci koriste u svojim akcijama, kao i oprema koju nose na sebi. Kruna svih aktivnosti je bilo obilježavanje Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje. Tih dana se vrtićem “Radost” širio miris pekarskih proizvoda koje su vrijedne dječje ruke zamijesile zajedno sa svojim odgojiteljicama, od jaslične do starije skupine. Tijekom tjedna provodile su se aktivnosti kojima se nastojalo djeci približiti proces nastajanja kruha, ali i važnost, simbolika kruha u našem životu – razgovarali smo o procesu nastanka kruha (vrste, oblici, dodaci kruhu), upoznali smo ih i raspravljali o izrekama o kruhu, pisali po brašnu s prstima, zrnju kukuruza, modelirali tijestom, provodili likovne aktivnosti s prirodnim materijalima (zrnje kukuruza, brašno, sjemenke), igrali simboličke igre (Mlinar, Pekar), organizirali male kazališne predstave (Crvena koka, Djedova pogača). U suradnji s roditeljima koji su također bili uključeni u process nastanka kruha i krušnih proizvoda, uspjeli smo proslaviti i zaokružiti događanja izložbom pekarskih proizvoda kao i međusobnim druženjem svih dobnih skupina.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

Skip to content