Dječje aktivnosti

mt_gallery

Aktivnosti u mjesecu studenom su se nastavile s temom Jeseni i njezinih obilježja, značajki, kako biljnog tako i životinjskog svijeta koji se sprema za hladne zimske dane. Djeca su bila vrlo aktivna te kroz likovne, ali i one spoznajne te kreativno lutkarske aktivnosti, pokazala svoja umijeća i pretočila sve ono što su uz svoje odgojiteljice detaljno istraživala. Najmlađi su se posvetili istraživanju zvuka i svim čarima glazbenog svijeta udaraljki, ali i svakodnevnim motoričkim vježbama spretnosti. Mlađa skupina je stavila naglasak na tijelo te svoju pažnju posvetila razvoju svijesti o važnosti brige za zdravlje i brigu o svojem, ali i tijelu svojih prijatelja te kroz aktivnosti uspješno provukla socio-emocionalnu komponentu zajedništva i međusobne brige i suradnje – razvijanje prijateljskih odnosa. Duh zajedništva se osjetio i u drugim skupinama pri čemu su najstariji imali priliku dokazivati se pri izvođenju tjelesnih aktivnosti koje su naglašavale upravo suradnju i koordinaciju u odnosu na druge članove skupine. Blagdan Svete Katarine je izmamio osmjehe na lica svoj djeci koja su željno iščekivala prave zimske, ali i snježne dane, što su prigodno pokazala svojim likovnim radovima.
Naglasit ćemo samo da je mjesec ujedno protekao i odisao pripremama za Katarinski sajam, pri čemu su svoj vrijedan doprinos dale i dječje ruke koje su neumorno izrađivale ukrase i mnogobrojne druge kreacije koje su obogatile vrtićki štand u sportskoj dvorani “Vijuš”. Ovim putem se zahvaljujemo svim roditeljima koji su obogatili fond materijala koji je bio neophodan za ovomjesečne aktivnosti.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

mt_gallery

Jesen u Radosti

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu, istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi, brige

Skip to content