Dječje aktivnosti

mt_gallery

Aktivnosti u mjesecu studenom su se nastavile s temom Jeseni i njezinih obilježja, značajki, kako biljnog tako i životinjskog svijeta koji se sprema za hladne zimske dane. Djeca su bila vrlo aktivna te kroz likovne, ali i one spoznajne te kreativno lutkarske aktivnosti, pokazala svoja umijeća i pretočila sve ono što su uz svoje odgojiteljice detaljno istraživala. Najmlađi su se posvetili istraživanju zvuka i svim čarima glazbenog svijeta udaraljki, ali i svakodnevnim motoričkim vježbama spretnosti. Mlađa skupina je stavila naglasak na tijelo te svoju pažnju posvetila razvoju svijesti o važnosti brige za zdravlje i brigu o svojem, ali i tijelu svojih prijatelja te kroz aktivnosti uspješno provukla socio-emocionalnu komponentu zajedništva i međusobne brige i suradnje – razvijanje prijateljskih odnosa. Duh zajedništva se osjetio i u drugim skupinama pri čemu su najstariji imali priliku dokazivati se pri izvođenju tjelesnih aktivnosti koje su naglašavale upravo suradnju i koordinaciju u odnosu na druge članove skupine. Blagdan Svete Katarine je izmamio osmjehe na lica svoj djeci koja su željno iščekivala prave zimske, ali i snježne dane, što su prigodno pokazala svojim likovnim radovima.
Naglasit ćemo samo da je mjesec ujedno protekao i odisao pripremama za Katarinski sajam, pri čemu su svoj vrijedan doprinos dale i dječje ruke koje su neumorno izrađivale ukrase i mnogobrojne druge kreacije koje su obogatile vrtićki štand u sportskoj dvorani “Vijuš”. Ovim putem se zahvaljujemo svim roditeljima koji su obogatili fond materijala koji je bio neophodan za ovomjesečne aktivnosti.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Jesen u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića Radost uživala su u raznim aktivnostima vezanim uz jesen. Boravili smo na svježem zraku, uočavali vremenske promjene,

Dani kruha

Dana 16.10.2023. obilježili smo Dane kruha. Cijeli tjedan djeca su sudjelovala u aktivnostima izrade tijesta i pekarskih proizvoda te su

Predstava “Ovo sam ja”

Dana 19.lipnja Teatar Poco Loco izveo je predstavu na temu “Ovo sam ja” u dvorani našeg dječjeg vrtića. Predstavi su

Posjet vatrogasaca

U suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Slavonski Brod dogovoren je posjet vatrogasaca dječjem vrtiću “Radost”. Djeci je demonstrirano jedno od

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

mt_gallery

Jesen u Radosti

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu, istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi, brige

mt_gallery

Dani Ivane Brlić Mažuranić

U vrtiću smo obilježili Dane Ivane Brlić Mažuranić kroz radionice i dane otvorenih vrata. Djeca su tako naučila i ponovila

mt_gallery

Učinimo naš vrtić ljepšim

U sklopu našeg planiranog projekta „Učinimo naš vrtić ljepšim“, a kao dio obogaćenog programa vrtića, uspjeli smo urediti naš pješčanik.

mt_gallery

Geometrijski oblici i boje

Ovaj mjesec u vrtiću protiče s upoznavanjem geometrijskih oblika i boja. To se posebno dojmilo naših najmlađih polaznika. Iako su

mt_gallery

Predblagdansko vrijeme u vrtiću

U proteklome mjesecu obilježili smo Božićne i Novogodišnje blagdane kroz druženja djece svih skupina, kroz radionice, posjetu Svetog Nikole i

mt_gallery

Ptice naših krajeva

U mjesecu studenom obrađivali smo temu „Ptice naših krajeva“. Razgovarali smo o vrstama ptica koje prebivaju u našim krajevima i

Skip to content