Vrijeme blagdana

mt_gallery

Mjesec prosinac je iznimno bogat događanjima i sadržajima u vrtiću pa su u skladu s tim, djeca bila vrlo marljiva i vrijedna. Adventsko vrijeme se obilježavalo prigodnim paljenjem svijeća na vijencu u pojedinim skupinama, čime se djecu uvodilo u jedan od većih kršćanskih blagdana, Božić i priču o tome što taj blagdan znači njima, nama i svim vjernicima. Ono što je djecu ipak posebno razveselilo, bio je blagdan Svetog Nikole, sveca zaštitnika djece, pomoraca, siromaha i mladih djevojaka. Prostor vrtića “Radost” je odisao radovima spretnih dječjih ruku koje su željno iščekivala dolazak dragog nam Sveca i darova koje nosi. Zajedničkim trudom djeca svih odgojnih skupina, od najmanjih do velikih, pokazala su što su sve naučila uz pomoć svojih odgojiteljica. Dan Svetog Nikole obilježen je druženjem u dvorani uz pjesmu, brojalice, stihove o Svetom Nikoli i zajedničkim plesom. Tijekom prosinca, uz aktualne blagdanske teme i događanja, pozornost se posvećivala i vremenskim promjenama i događanjima u dječjoj neposrednoj okolini (zima, zimski uvjeti, eksperimenti, mnoštvo likovnih radova, u starijoj skupini pripreme za školu koje su provučene kroz aktualnosti i slično). Kako bi zaokružili sva događanja i zatvorili poglavlje posljednjeg mjeseca u godini, djeca su se strpljivo i marljivo pripremala za nastup pred roditeljima kojim su htjela pokazati svoja umijeća, ali i poželjeti sretne blagdane. Tako se u prostorijama vrtića “Radost”, 19. prosinca, održala božićna priredba u kojoj su sudjelovala sva djeca iz svih dobnih skupina, uključujući i najmlađe, uz prigodno druženje roditelja i djece te odgojitelja.
Tim , ali i ovim putem, mi odgojitelji želimo svim roditeljima i djeci, blagoslovljen Božić i uspješnu Novu godinu.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

Skip to content