Vrijeme blagdana

mt_gallery

Mjesec prosinac je iznimno bogat događanjima i sadržajima u vrtiću pa su u skladu s tim, djeca bila vrlo marljiva i vrijedna. Adventsko vrijeme se obilježavalo prigodnim paljenjem svijeća na vijencu u pojedinim skupinama, čime se djecu uvodilo u jedan od većih kršćanskih blagdana, Božić i priču o tome što taj blagdan znači njima, nama i svim vjernicima. Ono što je djecu ipak posebno razveselilo, bio je blagdan Svetog Nikole, sveca zaštitnika djece, pomoraca, siromaha i mladih djevojaka. Prostor vrtića “Radost” je odisao radovima spretnih dječjih ruku koje su željno iščekivala dolazak dragog nam Sveca i darova koje nosi. Zajedničkim trudom djeca svih odgojnih skupina, od najmanjih do velikih, pokazala su što su sve naučila uz pomoć svojih odgojiteljica. Dan Svetog Nikole obilježen je druženjem u dvorani uz pjesmu, brojalice, stihove o Svetom Nikoli i zajedničkim plesom. Tijekom prosinca, uz aktualne blagdanske teme i događanja, pozornost se posvećivala i vremenskim promjenama i događanjima u dječjoj neposrednoj okolini (zima, zimski uvjeti, eksperimenti, mnoštvo likovnih radova, u starijoj skupini pripreme za školu koje su provučene kroz aktualnosti i slično). Kako bi zaokružili sva događanja i zatvorili poglavlje posljednjeg mjeseca u godini, djeca su se strpljivo i marljivo pripremala za nastup pred roditeljima kojim su htjela pokazati svoja umijeća, ali i poželjeti sretne blagdane. Tako se u prostorijama vrtića “Radost”, 19. prosinca, održala božićna priredba u kojoj su sudjelovala sva djeca iz svih dobnih skupina, uključujući i najmlađe, uz prigodno druženje roditelja i djece te odgojitelja.
Tim , ali i ovim putem, mi odgojitelji želimo svim roditeljima i djeci, blagoslovljen Božić i uspješnu Novu godinu.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava “Ovo sam ja”

Dana 19.lipnja Teatar Poco Loco izveo je predstavu na temu “Ovo sam ja” u dvorani našeg dječjeg vrtića. Predstavi su

Posjet vatrogasaca

U suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Slavonski Brod dogovoren je posjet vatrogasaca dječjem vrtiću “Radost”. Djeci je demonstrirano jedno od

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

mt_gallery

Jesen u Radosti

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu, istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi, brige

mt_gallery

Dani Ivane Brlić Mažuranić

U vrtiću smo obilježili Dane Ivane Brlić Mažuranić kroz radionice i dane otvorenih vrata. Djeca su tako naučila i ponovila

mt_gallery

Učinimo naš vrtić ljepšim

U sklopu našeg planiranog projekta „Učinimo naš vrtić ljepšim“, a kao dio obogaćenog programa vrtića, uspjeli smo urediti naš pješčanik.

mt_gallery

Geometrijski oblici i boje

Ovaj mjesec u vrtiću protiče s upoznavanjem geometrijskih oblika i boja. To se posebno dojmilo naših najmlađih polaznika. Iako su

mt_gallery

Predblagdansko vrijeme u vrtiću

U proteklome mjesecu obilježili smo Božićne i Novogodišnje blagdane kroz druženja djece svih skupina, kroz radionice, posjetu Svetog Nikole i

mt_gallery

Ptice naših krajeva

U mjesecu studenom obrađivali smo temu „Ptice naših krajeva“. Razgovarali smo o vrstama ptica koje prebivaju u našim krajevima i

mt_gallery

Nova pedagoška godina

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu kroz istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi,

Skip to content