Aktivnosti i događaji u mjesecu siječnju

mt_gallery

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao i broj djece koja su ispunila vrtić smijehom i pjesmom te žamorom dok su vrijedne ruke radile i stvarale. Mjesečna događanja su započela sa svima bliskom tematikom ptica u zimi i vremenskim prilikama vezanim uz ovaj zimski mjesec. Tako su se u mlađoj i starijoj jasličnoj skupini svakodnevno čuli pjesma i pjev ptica (audio materijal), ali i gromki dječji glasovi koji su spretno interpretirali poznate stihove koje su usvojili u proteklim tjednima. Djeca su se upoznavala sa životom ptica i prilikama u kojima se nalaze tijekom zimskih dana. Također su promatrala ptice u okolini, taktilno doživjela teksturu perja i spretno izrađivala kućice za ptice, likovne prikaze ptica te sve svoje radove izložila u prostoru dostupnom roditeljima i njihovim znatiželjnim pogledima. Starija i srednja skupina su se u ovom mjesecu bazirala pretežno na matematičke pojmove te kroz geometrijske likove i kroz brojeve razvijala spoznajni, ali i socio emocionalni razvoj, povezujući matematičke pojmove kroz blisku tematiku ptica i životinjskog svijeta zimi (izrada i kompozicija kućica za ptice kroz geometrijske likove, kompozicija i kreiranje životinjskog lika kroz geometriju i sl.). Od zanimljivosti vezanih uz zimske aktivnosti spomenut ćemo istraživačke aktivnosti na temu leda u srednjoj skupini, gdje su djeca pažnju posvetila spoznajama vezanim uz nastanak leda, istraživanju njegovih karakteristika i sposobnosti te vrlo zanimljivu aktivnost slikanja bojanim ledom. Starija skupina je uz matematiku započela vrlo zanimljivu temu o životu ljudi i životinja zimi (istraživanje tragova koje ostavljaju životinje u snijegu i td.), što nas dovodi do najmlađih koji su bili ništa manje vrijedni pa su se pozabavili tematikom zimske odjeće i zimskim prilikama, razvijali spoznajne i senzomotoričke vještine kroz vježbe ljepljenja, vješanja odjeće, obuvanje i izuvanje papučica, sve u skladu s razvojnim sposobnostima pojedinog djeteta te sve objedinili prigodnim stihovima (” Oja, oja onana”, “Cip cip cipele” …).
Spomenut ćemo još kratku kazališnu predstavu pod nazivom “Tko je ukrao zimu?”, kojom su djeca kroz eko tematiku nastavila sa svojim odgojiteljicama rad na eko projektu vrtića.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

Skip to content