Aktivnosti i događanja u mjesecu veljači

mt_gallery

Veljača je konačno donijela malo zimskih radosti u obliku snijega što je izmamilo osmijehe djeci, ali i odgojiteljima. Sva događanja unutar prostorija vrtića ˝Radost˝, prigodno su pratila vremenske uvjete i padaline koje su bar tih par dana, ovjekovječile zimu. Djeca i odgojitelji su iskoristili priliku i dio vremena odvojila za boravak na svježem zraku te u zimskim radostima na snijegu (djeca starijih i srednjih skupina). Kao što je spomenuto, početak mjeseca je popratio snježne prilike tako da je pažnja bila usmjerena na istraživačke i iskustvene aktivnosti (nastanak snježnih padalina, svojstva snijega, život u zimskim krajevima – konkretno projekt srednje skupine “Eskimi” – život Eskima). I ovaj put su se roditelji uključili u rad i djelovanje naše male zajednice te su sudjelovali u opremanju i bogaćenju aktivnih centara, prikupljanju potrebitog materijala, zadovoljavanju uvjeta za boravak na snijegu. Zahvaljujemo se još jednom na suradnji svim roditeljima. Naši najmlađi su i ovaj put bili vrlo aktivni na području životno-praktičnih događanja i razvoja u vidu usvajanja sposobnosti neophodnih za sudjelovanje u životnoj svakodnevici. Nastavili smo s osamostaljivanjem u odijevanju te smo prigodno iskoristili vremenske prilike i usavršavali odijevanje onih odijevnih predmeta koji su trenutno u upotrebi (jakna, šal, kapa, rukavice, čizmice). Nećemo zaboraviti spomenuti bogatstvo likovnih izričaja koji su ovih dana krasili prostor našeg vrtića, čime smo roditeljima dali djelomičan uvid u dječju svakodnevicu. Mjesec veljača je dakako poznat i po obilježavanju Valentinova, dana zaljubljenih, ali i dana kada iskazujemo emocije prema svojim najbližima – roditeljima, braći i sestrama, prijateljima. Poseban naglasak u tekućem tjednu je bio na socio-emocionalnom razvoju, konkretno empatija i suosjećajnost između djece, doživljaj drugoga. Dan Valentinova smo obilježili zajedničkom proslavom kroz kratki igrokaz “Zaljubitis” u izvedbi odgojiteljica te prezentaciju dječjih recitacija i glazbenih izričaja – pjesme i u konačnici zajedničkim plesom i druženjem od najmlađih do najstarijih.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

Skip to content