Veljača, mjesec ljubavi!

mt_gallery

Veljača ili mjesec zaljubljenih, odnosno ljubavi, više nego bilo koji mjesec usmjeren je na ljubav prema voljenoj osobi. U našem okruženju voljena osoba je naš prijatelj bio on mali ili veliki. Kako bismo pokazali koliko volimo i cijenimo druge, koliko smo spremni pomoći i kako bismo naučili kako pomoći drugome, u ovome mjesecu naglasak smo stavili na emocionalnom izražavanju. Prepoznati osjećaje drugih, uvažiti njihovo mišljenje, dopustiti svakome da kaže zašto se i kako osjeća stvara jednu veću povezanost i bliskost u našim skupinama. Pripremama za Valentinovo upoznali smo neke nove emocije i spoznali kako se nositi s njima. Konkretne primjere vidjeli smo u kazališnim predstavama koje su priredile odgojiteljice za sve odgojne skupine, a lijepo ophođenje prema prijateljima iskušali smo sami te vlastite uratke lančića, srce prijateljstva poklonili dragom prijatelju. Vodili smo brigu da ni jedan prijatelj ne ostane bez poklona te velikim  zagrljajem i mi smo potvrdili da je Valentinovo zaista lijep dan. Razigrani mjesec nastavio je nizati svoje dane iskazujući sve čudnije izraze lica te do kraja mjeseca vrtićke skupine pretvorile su se u sasvim neke neobične skupine pune super junaka i dobrih vila željnih igre, plesa i ljubavi.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content