Dječje aktivnosti

mt_gallery

Sunce i lijepo vrijeme su najavili dolazak ožujka, ali i proljeća. Sa sunčanim zrakama male dječje glave su vrlo brzo zašarenile dvorišni prostor dječjeg vrtića ˝Radost˝. Boravak na svježem zraku (dvorišni prostor, ali i šetnje izvan prostorija vrtića) je tako postao sastavni dio programa rada svih odgojnih skupina, od jaslica do starije odgojne skupine. Dnevne aktivnosti uglavnom su bile usmjerene na spoznavanje promjena koje su oko nas, odnosno na doček proljeća i svega što nam donosi. Sva znanja i spoznaje su bile obilno popraćene s likovnim i praktično kreativnim radovima djece, koji su roditeljima prezentirani putem panoa i tome predviđenim prostorima pojedine skupine. Prostorije vrtića (hodnici) su osvježene radovima djece i odgojiteljica. Igrokaz “Pod gljivom” na ulazu u dječji vrtić svakodnevno pozdravlja roditelje i djecu.
Tijekom prošlih tjedana u vrtiću je bilo poprilično radno te su djeca imala priliku pokazati svoja znanja, vještine i motoričke sposobnosti kroz ogledne aktivnosti koje su, zajedno s njima, održale odgojiteljice pripravnice. Djeca su bila i više nego oduševljena, jer su teme vezane uz promet iznimno zaokupirale svu njihovu pažnju. Dobila su priliku pokazati svoja vozačka iskustva na biciklima, koje su donijeli u vrtić te ih provozali prostorima dječjeg vrtića, ali i na dvorištu.
U skladu s temama koje su započete u radu s odgojiteljima, prometno veselje se nastavilo u vidu posjeta prometne policije prostorijama vrtića , čime su djeca dobila uvid u rad i djelovanje prometne policije, ali i priliku da postavljaju i traže odgovore na sva ona pitanja koja su ih zanimala taj dan. Suradnja s roditeljima se i dalje nastavlja i sastavni je dio rada vrtića, što se očituje i kroz gostovanja roditelja i njihovim posjetama skupinama.  Ovaj mjesec, starija je skupina ugostila mamu krojačicu koja je djeci pokazala svoje vještine i znanja te je zajedno s djecom krojila i šivala.
Djeca i njihove odgojiteljice se i dalje nastavljaju baviti temama koje su započeli u ovom mjesecu te vrijedno rade na započetim projektima koji se svakodnevno vide i očituju.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Jesen u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića Radost uživala su u raznim aktivnostima vezanim uz jesen. Boravili smo na svježem zraku, uočavali vremenske promjene,

Dani kruha

Dana 16.10.2023. obilježili smo Dane kruha. Cijeli tjedan djeca su sudjelovala u aktivnostima izrade tijesta i pekarskih proizvoda te su

Predstava “Ovo sam ja”

Dana 19.lipnja Teatar Poco Loco izveo je predstavu na temu “Ovo sam ja” u dvorani našeg dječjeg vrtića. Predstavi su

Posjet vatrogasaca

U suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Slavonski Brod dogovoren je posjet vatrogasaca dječjem vrtiću “Radost”. Djeci je demonstrirano jedno od

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

mt_gallery

Jesen u Radosti

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu, istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi, brige

mt_gallery

Dani Ivane Brlić Mažuranić

U vrtiću smo obilježili Dane Ivane Brlić Mažuranić kroz radionice i dane otvorenih vrata. Djeca su tako naučila i ponovila

mt_gallery

Učinimo naš vrtić ljepšim

U sklopu našeg planiranog projekta „Učinimo naš vrtić ljepšim“, a kao dio obogaćenog programa vrtića, uspjeli smo urediti naš pješčanik.

mt_gallery

Geometrijski oblici i boje

Ovaj mjesec u vrtiću protiče s upoznavanjem geometrijskih oblika i boja. To se posebno dojmilo naših najmlađih polaznika. Iako su

mt_gallery

Predblagdansko vrijeme u vrtiću

U proteklome mjesecu obilježili smo Božićne i Novogodišnje blagdane kroz druženja djece svih skupina, kroz radionice, posjetu Svetog Nikole i

mt_gallery

Ptice naših krajeva

U mjesecu studenom obrađivali smo temu „Ptice naših krajeva“. Razgovarali smo o vrstama ptica koje prebivaju u našim krajevima i

Skip to content