Dječje aktivnosti

mt_gallery

Sunce i lijepo vrijeme su najavili dolazak ožujka, ali i proljeća. Sa sunčanim zrakama male dječje glave su vrlo brzo zašarenile dvorišni prostor dječjeg vrtića ˝Radost˝. Boravak na svježem zraku (dvorišni prostor, ali i šetnje izvan prostorija vrtića) je tako postao sastavni dio programa rada svih odgojnih skupina, od jaslica do starije odgojne skupine. Dnevne aktivnosti uglavnom su bile usmjerene na spoznavanje promjena koje su oko nas, odnosno na doček proljeća i svega što nam donosi. Sva znanja i spoznaje su bile obilno popraćene s likovnim i praktično kreativnim radovima djece, koji su roditeljima prezentirani putem panoa i tome predviđenim prostorima pojedine skupine. Prostorije vrtića (hodnici) su osvježene radovima djece i odgojiteljica. Igrokaz “Pod gljivom” na ulazu u dječji vrtić svakodnevno pozdravlja roditelje i djecu.
Tijekom prošlih tjedana u vrtiću je bilo poprilično radno te su djeca imala priliku pokazati svoja znanja, vještine i motoričke sposobnosti kroz ogledne aktivnosti koje su, zajedno s njima, održale odgojiteljice pripravnice. Djeca su bila i više nego oduševljena, jer su teme vezane uz promet iznimno zaokupirale svu njihovu pažnju. Dobila su priliku pokazati svoja vozačka iskustva na biciklima, koje su donijeli u vrtić te ih provozali prostorima dječjeg vrtića, ali i na dvorištu.
U skladu s temama koje su započete u radu s odgojiteljima, prometno veselje se nastavilo u vidu posjeta prometne policije prostorijama vrtića , čime su djeca dobila uvid u rad i djelovanje prometne policije, ali i priliku da postavljaju i traže odgovore na sva ona pitanja koja su ih zanimala taj dan. Suradnja s roditeljima se i dalje nastavlja i sastavni je dio rada vrtića, što se očituje i kroz gostovanja roditelja i njihovim posjetama skupinama.  Ovaj mjesec, starija je skupina ugostila mamu krojačicu koja je djeci pokazala svoje vještine i znanja te je zajedno s djecom krojila i šivala.
Djeca i njihove odgojiteljice se i dalje nastavljaju baviti temama koje su započeli u ovom mjesecu te vrijedno rade na započetim projektima koji se svakodnevno vide i očituju.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

Skip to content