Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dječje aktivnosti

mt_gallery

Sunce i lijepo vrijeme su najavili dolazak ožujka, ali i proljeća. Sa sunčanim zrakama male dječje glave su vrlo brzo zašarenile dvorišni prostor dječjeg vrtića ˝Radost˝. Boravak na svježem zraku (dvorišni prostor, ali i šetnje izvan prostorija vrtića) je tako postao sastavni dio programa rada svih odgojnih skupina, od jaslica do starije odgojne skupine. Dnevne aktivnosti uglavnom su bile usmjerene na spoznavanje promjena koje su oko nas, odnosno na doček proljeća i svega što nam donosi. Sva znanja i spoznaje su bile obilno popraćene s likovnim i praktično kreativnim radovima djece, koji su roditeljima prezentirani putem panoa i tome predviđenim prostorima pojedine skupine. Prostorije vrtića (hodnici) su osvježene radovima djece i odgojiteljica. Igrokaz “Pod gljivom” na ulazu u dječji vrtić svakodnevno pozdravlja roditelje i djecu.
Tijekom prošlih tjedana u vrtiću je bilo poprilično radno te su djeca imala priliku pokazati svoja znanja, vještine i motoričke sposobnosti kroz ogledne aktivnosti koje su, zajedno s njima, održale odgojiteljice pripravnice. Djeca su bila i više nego oduševljena, jer su teme vezane uz promet iznimno zaokupirale svu njihovu pažnju. Dobila su priliku pokazati svoja vozačka iskustva na biciklima, koje su donijeli u vrtić te ih provozali prostorima dječjeg vrtića, ali i na dvorištu.
U skladu s temama koje su započete u radu s odgojiteljima, prometno veselje se nastavilo u vidu posjeta prometne policije prostorijama vrtića , čime su djeca dobila uvid u rad i djelovanje prometne policije, ali i priliku da postavljaju i traže odgovore na sva ona pitanja koja su ih zanimala taj dan. Suradnja s roditeljima se i dalje nastavlja i sastavni je dio rada vrtića, što se očituje i kroz gostovanja roditelja i njihovim posjetama skupinama.  Ovaj mjesec, starija je skupina ugostila mamu krojačicu koja je djeci pokazala svoje vještine i znanja te je zajedno s djecom krojila i šivala.
Djeca i njihove odgojiteljice se i dalje nastavljaju baviti temama koje su započeli u ovom mjesecu te vrijedno rade na započetim projektima koji se svakodnevno vide i očituju.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Travanj u Radosti

Mjesec travanj protekao je kroz igre na otvorenom i igre u sobama dnevnog boravka kroz različite zabavne aktivnosti i radionice.

Humanitarna akcija

Početkom svibnja roditelji našeg vrtića su sudjelovali na prezentaciji rada i ciljeva humanitarne udruge Marijini obroci koju je priredila gospođa

Ivana u Radosti – Đaci

Naši predškolci će uskoro u 1. razred stoga smo obradili pjesmu Ivane Brlić Mažuranić “Đaci”. Poslušali su pjesmu, a zatim

Ožujak

Mjesec ožujak donio nam je sunčane i toplije dane, promjene u prirodi, u našem dvorištu i izvan njega. Tijekom boravka

Dobro se dobrim vraća

Djelatnice DV Radost (MIkrorajon) organizirale su dobrovoljnu akciju prikupljanja potrepština za materijalno ugrožene građane Sl. Broda a koji su korisnici

Engleski u Radosti

Učenje stranog jezika zahtjev je vremena i društva u kojem živimo, multikulturalnosti i globalizacije svijeta. Brojna istraživanja navode kako učenje

Ivana u Radosti

Potaknuti stihovima Ivane Brlić Mažuranić “Dječji svatovi” djeca su odlučila organizirati svadbu u skupini. Djeci su već bili poznati neki

Maškare u Radosti

Kao i svake godine obilježili smo karnevalsko vrijeme. U svim odgojno obrazovnim skupinama djeca koja su to željela odijevala su

Prosinac u Radosti

Prosinac je mjesec iščekivanja Božića stoga smo s pripremama započeli na tradicionalan način. Advent smo započeli izradom adventskog vijenca. Upali

Prvi snijeg u Radosti

Prvi snijeg djeca su nestrpljivo čekala i upravo im je on bio izvrstan poticaj za igru i boravak na svježem

Jesen u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića Radost uživala su u raznim aktivnostima vezanim uz jesen. Boravili smo na svježem zraku, uočavali vremenske promjene,

Dani kruha

Dana 16.10.2023. obilježili smo Dane kruha. Cijeli tjedan djeca su sudjelovala u aktivnostima izrade tijesta i pekarskih proizvoda te su

Predstava “Ovo sam ja”

Dana 19.lipnja Teatar Poco Loco izveo je predstavu na temu “Ovo sam ja” u dvorani našeg dječjeg vrtića. Predstavi su

Posjet vatrogasaca

U suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Slavonski Brod dogovoren je posjet vatrogasaca dječjem vrtiću “Radost”. Djeci je demonstrirano jedno od

Skip to content