Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dani otvorenih vrata u DV ˝Radost˝

mt_gallery

Dječji vrtić Radost je na jedan dan otvorio svoja vrata svim znatiželjnim pogledima koji su se htjeli uvjeriti u događanja koja se, gotovo svakodnevno, odvijaju u njegovim prostorijama. Tako smo postali domaćini nekoliko radionica kojima smo obilježili Dane Ivane Brlić Mažuranić, naše cijenjene i poznate spisateljice, posebno drage djeci i roditeljima diljem naše zemlje, ali i šire.
Događanja smo započeli pričaonicom “Šuma Striborova”, koju smo popratili igrokazom odgojiteljica koje su svojim nastupom oduševile djecu i zaintrigirale ih za daljnja događanja. Cjelokupni prikaz smo dodatno podigli scenografijom koja je jasno dala naslutiti o kojem je djelu riječ. Nosioci svih radionica su bila djeca iz svih odgojno-obrazovnih skupina, zajedno s odgojiteljicama koje su pripremile radne materijale.
U likovno – kreativnoj radionici djeca su različitim likovnim materijalima (tempere, drvene boje, pastele, kolaž papir, glinamol, masa za oblikovanje u boji, ljepilo) izražavala svoje viđenje priče koju su slušali u pričaonici. Spomenut ćemo da je najčešći motiv na radovima bila guja koja ih se posebno dojmila. Osim guje, djeca su pokazala svoju spretnost u oblikovanju papira i papirnatih materijala (salvetna tehnika oblikovanja) pomoću kojih su izrađivala likove domaćih koji su ujedno krasili prostor vrtića.
Plesna radionica na temu “Šuma Striborova” je pratila cjelokupno događanje, jer su djeca neumorno plesala i uključivala se svojim plesnim koracima između aktivnosti i radionica.
Sportsko – natjecateljska radionica je zbog lijepog vremena organizirana na otvorenom prostoru, dvorištu vrtića. Djeca su se natjecala u spretnosti kroz igre: “Skok vreća” (djeca su se natjecala u skakanju u vrećama) , “Utrka jaja ” (natjecanje tko će prije prenijeti jaje u žlici, bez da padne na tlo ), “Pecanje jabuka” (pecanje jabuka u posudi s vodom ). Interes djece za natjecateljske igre je bio velik i svi su imali priliku sudjelovati.
Iako su Dani otvorenih vrata zamišljeni da traju kroz par sati predviđenih za posjetioce, aktivnosti i događanja vezana za njih su se nastavila kroz cijeli dan te nimalo ne sumnjamo da će se nastaviti na tjednoj razini. Drago nam je što smo, tek nekolicini posjetilaca uspjeli približiti našu svakodnevicu i veselje druženja djece i odraslih.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Travanj u Radosti

Mjesec travanj protekao je kroz igre na otvorenom i igre u sobama dnevnog boravka kroz različite zabavne aktivnosti i radionice.

Humanitarna akcija

Početkom svibnja roditelji našeg vrtića su sudjelovali na prezentaciji rada i ciljeva humanitarne udruge Marijini obroci koju je priredila gospođa

Ivana u Radosti – Đaci

Naši predškolci će uskoro u 1. razred stoga smo obradili pjesmu Ivane Brlić Mažuranić “Đaci”. Poslušali su pjesmu, a zatim

Ožujak

Mjesec ožujak donio nam je sunčane i toplije dane, promjene u prirodi, u našem dvorištu i izvan njega. Tijekom boravka

Dobro se dobrim vraća

Djelatnice DV Radost (MIkrorajon) organizirale su dobrovoljnu akciju prikupljanja potrepština za materijalno ugrožene građane Sl. Broda a koji su korisnici

Engleski u Radosti

Učenje stranog jezika zahtjev je vremena i društva u kojem živimo, multikulturalnosti i globalizacije svijeta. Brojna istraživanja navode kako učenje

Ivana u Radosti

Potaknuti stihovima Ivane Brlić Mažuranić “Dječji svatovi” djeca su odlučila organizirati svadbu u skupini. Djeci su već bili poznati neki

Maškare u Radosti

Kao i svake godine obilježili smo karnevalsko vrijeme. U svim odgojno obrazovnim skupinama djeca koja su to željela odijevala su

Prosinac u Radosti

Prosinac je mjesec iščekivanja Božića stoga smo s pripremama započeli na tradicionalan način. Advent smo započeli izradom adventskog vijenca. Upali

Prvi snijeg u Radosti

Prvi snijeg djeca su nestrpljivo čekala i upravo im je on bio izvrstan poticaj za igru i boravak na svježem

Jesen u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića Radost uživala su u raznim aktivnostima vezanim uz jesen. Boravili smo na svježem zraku, uočavali vremenske promjene,

Dani kruha

Dana 16.10.2023. obilježili smo Dane kruha. Cijeli tjedan djeca su sudjelovala u aktivnostima izrade tijesta i pekarskih proizvoda te su

Predstava “Ovo sam ja”

Dana 19.lipnja Teatar Poco Loco izveo je predstavu na temu “Ovo sam ja” u dvorani našeg dječjeg vrtića. Predstavi su

Posjet vatrogasaca

U suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Slavonski Brod dogovoren je posjet vatrogasaca dječjem vrtiću “Radost”. Djeci je demonstrirano jedno od

Skip to content