Dani otvorenih vrata u DV ˝Radost˝

mt_gallery

Dječji vrtić Radost je na jedan dan otvorio svoja vrata svim znatiželjnim pogledima koji su se htjeli uvjeriti u događanja koja se, gotovo svakodnevno, odvijaju u njegovim prostorijama. Tako smo postali domaćini nekoliko radionica kojima smo obilježili Dane Ivane Brlić Mažuranić, naše cijenjene i poznate spisateljice, posebno drage djeci i roditeljima diljem naše zemlje, ali i šire.
Događanja smo započeli pričaonicom “Šuma Striborova”, koju smo popratili igrokazom odgojiteljica koje su svojim nastupom oduševile djecu i zaintrigirale ih za daljnja događanja. Cjelokupni prikaz smo dodatno podigli scenografijom koja je jasno dala naslutiti o kojem je djelu riječ. Nosioci svih radionica su bila djeca iz svih odgojno-obrazovnih skupina, zajedno s odgojiteljicama koje su pripremile radne materijale.
U likovno – kreativnoj radionici djeca su različitim likovnim materijalima (tempere, drvene boje, pastele, kolaž papir, glinamol, masa za oblikovanje u boji, ljepilo) izražavala svoje viđenje priče koju su slušali u pričaonici. Spomenut ćemo da je najčešći motiv na radovima bila guja koja ih se posebno dojmila. Osim guje, djeca su pokazala svoju spretnost u oblikovanju papira i papirnatih materijala (salvetna tehnika oblikovanja) pomoću kojih su izrađivala likove domaćih koji su ujedno krasili prostor vrtića.
Plesna radionica na temu “Šuma Striborova” je pratila cjelokupno događanje, jer su djeca neumorno plesala i uključivala se svojim plesnim koracima između aktivnosti i radionica.
Sportsko – natjecateljska radionica je zbog lijepog vremena organizirana na otvorenom prostoru, dvorištu vrtića. Djeca su se natjecala u spretnosti kroz igre: “Skok vreća” (djeca su se natjecala u skakanju u vrećama) , “Utrka jaja ” (natjecanje tko će prije prenijeti jaje u žlici, bez da padne na tlo ), “Pecanje jabuka” (pecanje jabuka u posudi s vodom ). Interes djece za natjecateljske igre je bio velik i svi su imali priliku sudjelovati.
Iako su Dani otvorenih vrata zamišljeni da traju kroz par sati predviđenih za posjetioce, aktivnosti i događanja vezana za njih su se nastavila kroz cijeli dan te nimalo ne sumnjamo da će se nastaviti na tjednoj razini. Drago nam je što smo, tek nekolicini posjetilaca uspjeli približiti našu svakodnevicu i veselje druženja djece i odraslih.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava “Ovo sam ja”

Dana 19.lipnja Teatar Poco Loco izveo je predstavu na temu “Ovo sam ja” u dvorani našeg dječjeg vrtića. Predstavi su

Posjet vatrogasaca

U suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Slavonski Brod dogovoren je posjet vatrogasaca dječjem vrtiću “Radost”. Djeci je demonstrirano jedno od

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

mt_gallery

Jesen u Radosti

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu, istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi, brige

mt_gallery

Dani Ivane Brlić Mažuranić

U vrtiću smo obilježili Dane Ivane Brlić Mažuranić kroz radionice i dane otvorenih vrata. Djeca su tako naučila i ponovila

mt_gallery

Učinimo naš vrtić ljepšim

U sklopu našeg planiranog projekta „Učinimo naš vrtić ljepšim“, a kao dio obogaćenog programa vrtića, uspjeli smo urediti naš pješčanik.

mt_gallery

Geometrijski oblici i boje

Ovaj mjesec u vrtiću protiče s upoznavanjem geometrijskih oblika i boja. To se posebno dojmilo naših najmlađih polaznika. Iako su

mt_gallery

Predblagdansko vrijeme u vrtiću

U proteklome mjesecu obilježili smo Božićne i Novogodišnje blagdane kroz druženja djece svih skupina, kroz radionice, posjetu Svetog Nikole i

mt_gallery

Ptice naših krajeva

U mjesecu studenom obrađivali smo temu „Ptice naših krajeva“. Razgovarali smo o vrstama ptica koje prebivaju u našim krajevima i

mt_gallery

Nova pedagoška godina

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu kroz istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi,

Skip to content