˝Tržnica˝

mt_gallery

Kako bi proširila spoznaje o sezonskom voću i povrću, djeca srednje skupine obogatila su sobu dnevnog boravka tematskim centrom „Tržnica”. Kako bi igra bila zabavna ponuđeni su svi potrebni materijali: voće, povrće, imaginarni novac, blagajna, vaga te je stvoreno poticajno okruženje koje poziva na sudjelovanje u igri. Djeca su međusobno podijelila uloge i osmislila pravila igre. Tijekom igre klasificirala su povrće i voće po vrsti, određivala cijene, vagala, prodavala i tako istraživala početne matematičke pojmove, razvijala govor i jezične vještine. Kroz igru „Tržnica” djeca koriste maštu, isprobavaju nove ideje, preuzimaju uloge odraslih i razvijaju spoznaje o svijetu koji ih okružuje.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Aktivnosti na svježem zraku

Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati te mu, zbog toga, u našem vrtiću pridajemo veliku pažnju. Svakodnevno

Maškare u vrtiću Radost

Djeca dječjeg vrtića “Radost” u veljači su obilježavala dane maškara(poklade). Upoznati su sa simbolikom maškara i maskiranja, te običajima vezanim

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

Skip to content