Jesenska čarolija

mt_gallery

Ovoga mjeseca promatrali smo šareno dvorište našeg vrtića. Već u jutarnjim satima dok je rosa bogatila sjaj lišća promatrali smo boje koje se nalaze na granama. Slušali smo odrasle da negoduju što je jesen, ali nas to nije ražalostilo niti obeshrabrilo na istraživanje. Izašli smo van i prikupili najneobičnije lišće te ga oslikali. Podsjetili smo se na naučene pjesme o jeseni i naučili nove o ježu, vjeverici i pticama što odlaze na jug. Čarolija prirode izmamila nam je osmijeh na lice, jer drvo koje smo jučer oslikali u zlaćanoj boji, sada je imalo novu haljinu. Ponukani promjenom ponovno smo slikali kako bismo zapamtili ovakve dragocjene trenutke. Tražili smo i plodove te učili o žitaricama koje je jesen donijela. Vrijednim ručicama mijesili smo tijesto, a miris ispečenog peciva širio se hodnicima veselog i dragog nam vrtića. Baš poput pravih pekara isprobavali smo od čega nam je kruh ljepši i što bismo sve stavili da nam okus bude još bolji. Dani kruha polako su prolazili, kiša je ponovno pala niz vrtićke prozore, a mi smo umorni zaspali na svojim krevetima. Ako mislite da smo tužni, jer nas je kiša opet posjetila i jer lišća skoro više nema, u krivu ste. Snivamo s iščekivanjem kakvu nam je čaroliju za sutra priroda pripremila.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content