Poticajima bogat listopad

mt_gallery

Boje, plodovi i obilježja jeseni omogućili su stjecanje dječjih iskustava istraživanjem te razvoj pozitivnih stavova prema prirodnoj i društvenoj okolini kao i razvoj ekološke svijesti kroz uočavanje postupaka i posljedica pozitivnih stavova. Djeca su u skladu sa svojim razvojnim mogućnostima aktivno doživljavala bogatstvo jeseni te sudjelovala u različitim aktivnostima koje su im priredile vrijedne ruke odgojiteljica. Tako smo u mjesecu listopadu obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te različitim aktivnostima, kazališnim predstavama, pričama, likovnim i glazbenim izričajem razvili pozitivne stavove prema tradiciji, kulturi i baštini kod djece, ali i kod roditelja. Djeca su najviše uživala u radno-praktičnim aktivnostima pravljenja kruha, keksića i raznolikih specijaliteta od tijesta. U Dječjem tjednu odgojiteljice su poticale djecu te stvarale uvjete za spoznavanje dječjih prava, ali i obveza u njihovoj obitelji, vrtiću i društvenoj okolini.
U sklopu projekta „Edukacija djece u području zaštite i spašavanja“ u organizaciji Državne uprave za zaštitu i spašavanje, u vrtiću su nas posjetili članovi vatrogasne i policijske uprave koji su djeci na zanimljiva i edukativan način prikazali različite situacije vezane uz njihovu neporednu sigurnost.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

mt_gallery

Jesen u Radosti

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu, istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi, brige

Skip to content