Svijet bajki u našem vrtiću

mt_gallery

I ove godine povodom rođendana velike spisateljice Ivane Brlić Mažuranić organizirali smo za djecu niz aktivnosti i radionica.
Glavni cilj nam je bio približiti djeci književno stvaralaštvo Ivane Brlić Mažuranić, razvijati ljubav i želju za slušanjem, pregledavanjem, prepričavanjem bajki, slikovnica te razvijati maštu i izražavanje kroz razne aktivnosti .
Obradili smo nekoliko bajki „Sunce djever i Neva Nevičica“, „Žaba traži kralja“, „Potjeh“, „Licitarsko srce“, kroz raznovrsne aktivnosti kojima smo pokušali obuhvatiti sva područja dječjeg razvoja.
Pričaonice, lutkarsko – scenske i plesne radionice, istraživačko spoznajne aktivnosti, igre oponašanja, sportske i natjecateljske igre omogućile su djeci aktivno sudjelovanje i suradnju svih odgojnih skupina. Potaknuli smo razumijevanje socijalnih odnosa, prihvaćanje pravila ponašanja, dobra i zla, pravde i nepravde.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content