Sigurno u prometu

mt_gallery

Potaknuti interesom djece, ove pedagoške godine u našem vrtiću provodimo projekt pod nazivom “Sigurno preko ceste”.
U cilju nam je stjecanje osnovnih znanja o prometu na djeci dostupan način te osposobljavanje za lakše snalaženje u svojoj okolini u kojoj je promet sastavni dio. Sve je započelo jednog dana kada smo od stručne sluzbe dobili tepih otkan slikama cesta i raskrižja…sva djeca su se željela igrati prometa.
Na ovogodišnjem Dječjem sajmu imali smo priliku pogledati edukativni igrokaz: “Pinokio ide u pješačku školu” gdje smo upoznali gđu. Irenu iz Prometne policije.
U dogovoru s njom i uz pomoc gospodina Roberta izrealizirali smo oslikavanje malog cestovnog poligona (koji ima za cilj senzibiliziranje i upoznavanje svih sudionika prometa na svjesno i odgovorno ponašanje u prometu i predstaviti im osnovne prometne propise i pravila).
Ovim putem se zahvaljujemo svima na razumijevanju i pomoći.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content