Moje tijelo

mt_gallery

Interes djece za igrom u novooformljenom centru „Bolnica“ naveo nas je da proširimo spoznaje o vlastitom tijelu.
Kroz ponuđene aktivnosti i materijale djeca su istraživala funkciju organa u tijelu (uloga kostiju, srca, mozga, pluća, bubrega, rad krvotoka te svoja osjetila). Interes su pokazivala na način kroz postavljanje mnogobrojnih pitanja. Započeli smo s osnovnim spoznajama o očuvanju zdravlja tijekom sezone gripe i prehlada. Razgovarali smo i provodili aktivnosti vezane za pravilnu higijenu, prehranu i tjelesne aktivnosti. Djeci smo ponudili mnoštvo poticaja kroz raznovrsne igre, spoznajno – istraživačke, životno – praktične i radne aktivnosti, aktivnosti izražavanja i stvaranja.
Djeca su na taj način obogatila svoj rječnik novim pojmovima, upoznala, prepoznala i imenovala različite dijelove tijela i organa (unutarnjih i vanjskih).
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

Skip to content