Projekt Zdravi zubi u DV Trnoružici

mt_gallery

Dječja pitanja o ispadanju zubi i zubobolji potaknuli su nas da u odgojno – obrazovnoj skupini pokrenemo projekt “Moji zdravi zubi.”
Svrha projekta bila je podizanje svijesti o važnosti očuvanja oralnog zdravlja, učenje djece i roditelja o pravilnoj oralnoj higijeni, pravilnoj prehranih te važnosti redovitog odlaska stomatologu. Djeci su ponuđene razne enciklopedije, dokumentarne emisije te razni modeli zubi i zubala pomoću kojih su se pobliže upoznali s građom zubi, mliječnim i trajnim zubima, koliko kojih ima te samim izgledom zubala. Posjet stomatološkoj ordinaciji uveliko je pomogao u iskustvenom učenju djece gdje su mogli iz prve ruke vidjeti dentalnu opremu i doživjeti kako se pregledavaju zubi. Pobudili smo zanimanje roditelja za događanja u vrtiću i njihovo izravnije uključivanje u različite aktivnosti. Djeca starije skupine snaženo su doživjela odlazak stomatologu i pregled zubi, a u mlađoj skupini djeca su najjače doživjela priče o bakterijama Gric i Grec i Mrljek i Prljek.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Djeca i promet

Dolaskom proljeća i toplijeg vremena djeca u skupini sve više pričaju kako se svakodnevno nalaze u prometu sa svojim biciklima

mt_gallery

Matematika u vrtiću

Stvaralačka igra „kupovanja i prodaje“ u obiteljskom centru kod djece je pobudila prirodnu znatiželju za nešto novo i nepoznato. Potaknula

mt_gallery

Interaktivne radionice u DV Trnoružica

Treća radionica povodom obilježavanja Međunarodnog dana dijabetesa održana je 16. studenog u DV Trnoružica, u suradnji s patronažnom sestrom Maricom

Skip to content