Istraživačke aktivnosti u dječjem vrtiću Radost

Djeca su istraživala različite teksture, oblike, materijale i veličine predmeta. Za pomoć u istraživanju korištena su povećala. Djeca istražuju i svojstva vode. Vodu su u prozirne plastične čaše ulijevali samostalno, iznosili ih na terasu dječjeg vrtića i sljedeći dan promatrali što se dogodilo s vodom. Nakom uočene promjene( voda više nije tekuća nego se pretvorila u led) čaše su unešene u sobu dnevnog boravka gdje su djeca promatrala što se na toplom zraku događa s ledom, te što će se dogoditi ubaci li se led u vruću vodu. Također, hladnog zimskog dana, odlazimo s djecom na dvorište dječjeg vrtića i istražujemo inje koje se uhvatilo za travu i drveni vlak za igru.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Zima u DV Radost

U vrtiću “Radost” mjesec siječanj je započeo radno i poprilično živo. Sa završetkom blagdanskih i prazničkih dana, polako je rastao

mt_gallery

Jesen u Radosti

Vratili smo se s praznika i u mjesecu rujnu započeli novu pedagošku godinu, istraživanje i upoznavanje promjena u prirodi, brige

mt_gallery

Dani Ivane Brlić Mažuranić

U vrtiću smo obilježili Dane Ivane Brlić Mažuranić kroz radionice i dane otvorenih vrata. Djeca su tako naučila i ponovila

Skip to content