Katarinski sajam

Katarinski sajam ili “vašer” bio je nekada glavni godišnji sajam u Brodu na Savi nadaleko čuven, a bio je najveći u županiji. 1769. godine Brod je dobio pravo održavanja godišnjeg sajma. 1786. godine navodi se 117 obrtnika u gradu od 1656 stanovnika, koji su se bavili s 24 obrta. Stoga su se majstori svih grana za ovaj sajam posebno pripremali s mnogo kvalitetne robe, jer konkurencija je bila velika. Danas na Katarinskom sajmu sudjeluju djeca i odgojiteljice iz vrtića Ivana Brlić Mažuranić sa svojim rukotvorinama i proizvodima.

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

22. Katarinski sajam

U sklopu 22. Katarinskog sajma održan je i Dječji Katarinski sajam, u dvorani Vijuš, u vremenu od 16:30 do 18:30.

mt_gallery

20. Dječji Katarinski sajam

U sklopu tradicionalnog 20. Katarinskog sajma koji se održava svake godine, 19. studenog 2015. održan je Dječji Katarinski sajam u

Skip to content