U svijetu bajki – Stari zanati

mt_gallery

Uz rođendan slavne hrvatske spisateljice Ivane Brlić Mažuranić u travnju se održavaju Dječje svečanosti „U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić” koje se u vrtiću prigodno obilježavaju različitim aktivnostima. Kroz projekt „Stari zanati” djeca su se upoznavala sa zanimanjem licitara i licitarskim proizvodima. Prostori vrtića estetski su se oblikovali i tematski uklopili u sadržaje. U kreativnim radionicama djeca su izrađivala licitarska srca upotrebljavajući različite likovne tehnike i materijale. Glazbene radionice bile su namijenjene tradicijskim igrama: ˝I rešeto srce ima˝, ˝Dvoje milih, dvoje dragih˝ i ˝Konjić˝. Dramsko – scenske radionice kroz priču „Srce od licitara” djeci su omogućile upoznavanje sadržaja priče kroz lutkarske interpretacije. Tjelesno vježbanje potkrijepljeno je motivima i elementima priče na temu: ˝Dorica i prijatelji˝ i ˝U šumi˝. Studenti Ranog i predškolskog odgoja organizirali su sklop sportskih, kreativnih, spoznajnih i istraživačkih aktivnosti uz djelo Sunce djever i Neva Nevičica. Program otvorenih vrata vrtića omogućio je i suradnju sa gospodinom Željkom Čavčićem, djelatnikom Muzeja Brodskog Posavlja, kao i roditeljima koji su se uključili u igre i aktivnosti s djecom i obogaćene likovno-kreativne radionice. Kreativnost i maštovitost djece očitovala se pri izlaganju njihovih radova na izložbi rukotvorina na gradskom trgu Korzu.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Galerokaz

Kroz mjesec prosinac i siječanj djeca starije I skupine DV “Pčelica” sudjelovala su u projektu GALEROKAZ – implementacija pripovjedačkih i

Skip to content