Plesne radionice

mt_gallery

U suradnji s roditeljem gđom Đanom Kljajić u DV ˝Pčelica˝ organizirane su plesne  radionica „Zumba”.  Zumba je fitnes program plesa, stvorila ga je kolumbijska plesačica i koreografkinja Alberto „Beto” Perez tijekom 1990.  Radionice su krenule s jednom odgojnom skupinom, a interes ostale djece u vrtiću bio je iz radionice u radionicu sve veći. Djevojčice su odmah spremno prihvatile i pratile plesne korake, dok su dječaci najprije stidljivo, a zatim sve smjelije pokazivali svoje umijeće. Radionice su održane u  holu vrtića, sobama dnevnog boravka i  na dvorištu. Plesne radionice zumbe potakle su interes i zanimanje djece i za ostale vrste plesa. Djeca koja plešu akrobatski rock’n roll htjela su pokazati svoje plesno umijeće i kostime koji su vrlo efektni i zanimljivi. Tako je nastao plesni tjedan akrobatskog rock’n rolla. Akrobatski rock’n roll je sportski, natjecateljski oblik plesa, iznimno zahtjevan,  kako fizički tako i psihički. Kako interes vrtićke djece nije jenjavao, odgojiteljice su kontaktirale  brodsku plesnu skupinu hip-hopa „Sinovi” i zamolile za suradnju. Plesači su se rado odazvali pozivu i upriličili plesnu točku u vrtiću. Djeca su sa zanimanjem pratila nastup, a kasnije se i sama uključila u ples. Sva plesna događanja u  vrtiću rezultirat će plesnom koreografijom starije skupine na završnoj svečanosti za Dan vrtića s nazivom „Kad bi svi ljudi na svijetu”.

mt_gallery

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Galerokaz

Kroz mjesec prosinac i siječanj djeca starije I skupine DV “Pčelica” sudjelovala su u projektu GALEROKAZ – implementacija pripovjedačkih i

Skip to content