Plesne radionice

mt_gallery

U suradnji s roditeljem gđom Đanom Kljajić u DV ˝Pčelica˝ organizirane su plesne  radionica „Zumba”.  Zumba je fitnes program plesa, stvorila ga je kolumbijska plesačica i koreografkinja Alberto „Beto” Perez tijekom 1990.  Radionice su krenule s jednom odgojnom skupinom, a interes ostale djece u vrtiću bio je iz radionice u radionicu sve veći. Djevojčice su odmah spremno prihvatile i pratile plesne korake, dok su dječaci najprije stidljivo, a zatim sve smjelije pokazivali svoje umijeće. Radionice su održane u  holu vrtića, sobama dnevnog boravka i  na dvorištu. Plesne radionice zumbe potakle su interes i zanimanje djece i za ostale vrste plesa. Djeca koja plešu akrobatski rock’n roll htjela su pokazati svoje plesno umijeće i kostime koji su vrlo efektni i zanimljivi. Tako je nastao plesni tjedan akrobatskog rock’n rolla. Akrobatski rock’n roll je sportski, natjecateljski oblik plesa, iznimno zahtjevan,  kako fizički tako i psihički. Kako interes vrtićke djece nije jenjavao, odgojiteljice su kontaktirale  brodsku plesnu skupinu hip-hopa „Sinovi” i zamolile za suradnju. Plesači su se rado odazvali pozivu i upriličili plesnu točku u vrtiću. Djeca su sa zanimanjem pratila nastup, a kasnije se i sama uključila u ples. Sva plesna događanja u  vrtiću rezultirat će plesnom koreografijom starije skupine na završnoj svečanosti za Dan vrtića s nazivom „Kad bi svi ljudi na svijetu”.

mt_gallery

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ruke

Ruke im trebaju za igru. Vježbali su finu motoriku šake naglasili smo važnost higijene ruku. Potaknuti time nastale su simboličke

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

Skip to content