Radost življenja u jaslicama

mt_gallery

Polazak u jaslice je za djecu prva, velika promjena u životu, a za roditelje često prvo duže odvajanje od malog princa ili princeze. Djeca i roditelji dolaze puni pitanja, strahova, nepoznanica, doživljavajući buru emocija, tražeći podršku, razumjevanje i odgovore. Odgojiteljice u jaslicama prate razvojne osobine djece i u skladu s njima pripremaju i planiraju aktivnosti. Naglasak je na osamostaljivanju djece u svim aspektima života te poticanju svakodnevne tjelesne aktivnosti kroz prirodne oblike kretanja. Igre s pjevanjem osobito su zanimljive djeci jaslične dobi. Soba dnevnog boravka organizirana je po centrima – obiteljski, građevni, prometni, likovno-kreativni, centar slikovnica, stolno-manipulativni kako bi djeca mogla birati aktivnosti prema svojim potrebama, željama i mogućnostima. Jaslice prije svega trebaju biti mjesto zabave, igre, različitih poticajnih aktivnosti, ali i mjesto gdje će biti zadovoljene sve potrebe djece. Osmjeh na licu djeteta koje ujutro ulazi u sobu dnevnog boravka najveća je nagrada odgojiteljima i potvrda roditeljima da su donijeli dobru odluku ostavljajući dijete u jaslicama na brizi stručnom osoblju.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ruke

Ruke im trebaju za igru. Vježbali su finu motoriku šake naglasili smo važnost higijene ruku. Potaknuti time nastale su simboličke

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

Skip to content