Radost življenja u jaslicama

mt_gallery

Polazak u jaslice je za djecu prva, velika promjena u životu, a za roditelje često prvo duže odvajanje od malog princa ili princeze. Djeca i roditelji dolaze puni pitanja, strahova, nepoznanica, doživljavajući buru emocija, tražeći podršku, razumjevanje i odgovore. Odgojiteljice u jaslicama prate razvojne osobine djece i u skladu s njima pripremaju i planiraju aktivnosti. Naglasak je na osamostaljivanju djece u svim aspektima života te poticanju svakodnevne tjelesne aktivnosti kroz prirodne oblike kretanja. Igre s pjevanjem osobito su zanimljive djeci jaslične dobi. Soba dnevnog boravka organizirana je po centrima – obiteljski, građevni, prometni, likovno-kreativni, centar slikovnica, stolno-manipulativni kako bi djeca mogla birati aktivnosti prema svojim potrebama, željama i mogućnostima. Jaslice prije svega trebaju biti mjesto zabave, igre, različitih poticajnih aktivnosti, ali i mjesto gdje će biti zadovoljene sve potrebe djece. Osmjeh na licu djeteta koje ujutro ulazi u sobu dnevnog boravka najveća je nagrada odgojiteljima i potvrda roditeljima da su donijeli dobru odluku ostavljajući dijete u jaslicama na brizi stručnom osoblju.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Galerokaz

Kroz mjesec prosinac i siječanj djeca starije I skupine DV “Pčelica” sudjelovala su u projektu GALEROKAZ – implementacija pripovjedačkih i

Skip to content