Godišnje doba jesen

mt_gallery

Vrijeme prilagodbe i adaptacije u mlađoj mješovitoj skupini polako prolazi. Novi prijatelji, poticajna okolina, odgojiteljice, igre i različite aktivnosti pomažu djeci da se osjećaju sigurna, prihvaćena i zadovoljna. Djeca su se kroz različite aktivnosti počela upoznavati s plodovima jeseni (voće, povrće, kukuruz, bundeva). U suradnji s roditeljima, djeca i odgojiteljice su uredili centar jeseni s pregršt jesenskih plodova našeg kraja (različito voće, povrće, kukuruz, tikvice, šipak, lješnjak, kesten). Slikovnim i didaktičkim materijalom, svakodnevnim boravkom na zraku i igrama na dvorišnom prostoru poticala su se djeca na neposredno zapažanje i promatranje promjena oko njih. U dvorištu vrtića djeca su zapazila sve više opalog lišća. Promatrala su puhanje vjetra i njegovo padanje. Promatrajući i sakupljajući listiće djeca su izražavala svoje osjećaje, najčešće tuge zbog listića koji je napustio svoj dom-drvo, ali i radosti kad su zapazili ljepotu, boju i različitost svakog lista. Sakupljeno lišće poslužilo je za izradu vjenčića za izradu Jesenka i Jesenke. Lišće su sakupljala na veće i manje hrpice koje su poslužile za razvoj i usavršavanje prirodnih oblika kretanja – vijugavo hodanje, trčanje, skakanje, kotrljanje po lišću. Razvrstavanjem lišća po boji i veličini djeca su usvajala pojmove veliko – malo te prepoznavala i imenovala boje (žuta, zelena, crvena, smeđa). Igrama istraživanja s lišćem (gužvanjem, kidanjem, šuškanjem) djeca su obogatila svoja iskustva i spoznaje. Likovnom aktivnošću kroz igru bojom – slikanje prstićima i kistom, omogućilo se djeci istraživanje i stvaranje novih boja, a tehnikom ljepljenja djeca su pokušala popuniti i uljepšati list.
„Bila dva lista zelen i žut…” vesela dječja pjesma potaknula je djecu na pokret uz glazbu te manipuliranje scenskim lutkama. Glazbene aktivnosti provele su se kroz različite brojalice, uz ritam glazbenih instrumenata – štapića.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Galerokaz

Kroz mjesec prosinac i siječanj djeca starije I skupine DV “Pčelica” sudjelovala su u projektu GALEROKAZ – implementacija pripovjedačkih i

Skip to content