Vrijeme došašća

mt_gallery

Prosinac je mjesec došašća ili adventa. Naziva se još i mirnim vremenom tj. vremenom sjećanja.
U vrijeme došašća provode se različite  aktivnosti s djecom čiji su ciljevi i zadatci:
– usmjerenost prema  tradiciji i obitelji;
– zadovoljavanje razvojnih potreba djeteta i aktualni interes vezan za tradicionalni katolički blagdan i narodne običaje;
– formiranje vrijednih stavova i osobina ličnosti.
U naše vrijeme sve prisutniji znak adventa koji ukazuje na Božić postaje adventski vijenac.
Na njemu neizostavne su četiri svijeće (radilica, moliteljica, dobročiniteljica i razveseliteljica) koje predstavljaju četiri nedjelje došašća. Svaki ponedjeljak djeca i odgojiteljice pale svijeće te pjevaju prigodne božićne pjesme: „Djetešce nam se rodilo”, „Radujte se narodi”, „Dođi nam gospode”.
Mjesec prosinac također je obilježen Svetim Nikolom te su djeca saznavala o njegovom životu iz slikovnice ˝Legande o Svetom Nikoli˝. Provedene su i različite aktivnosti: briga i čuvanje obuće, obućarski zanati, natjecateljske igre s obućom, lutkarsko kazalište ˝U iščekivanju dolaska Svetog Nikole˝.
Vrtić su posjetili i učenici osnovne škole „Hugo Badalić” u sklopu projekta Kruh – štruca Europe. Djecu starijih skupina upoznali su se s maskotom projekta Baky. Izveli su kratak glazbeno-scenski program te djecu darivali prigodnim poklonima koje su izradili na kreativnim radionicama.
Situacije zajedničkog druženja, zajedničke igre intenziviraju osjećaje ljubavi i pripadnosti te pridonose razvoju osjećaja, povjerenja i sigurnosti u prijatelje, odgojitelje i roditelje. Ti osjećaji neophodni su za razvoj zdrave, emocionalno stabilne osobe koja će kroz ljubav i pažnju pravilno izgrađivati vlastiti vrijednosni sustav.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ruke

Ruke im trebaju za igru. Vježbali su finu motoriku šake naglasili smo važnost higijene ruku. Potaknuti time nastale su simboličke

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

Skip to content