Vrijeme došašća

mt_gallery

Prosinac je mjesec došašća ili adventa. Naziva se još i mirnim vremenom tj. vremenom sjećanja.
U vrijeme došašća provode se različite  aktivnosti s djecom čiji su ciljevi i zadatci:
– usmjerenost prema  tradiciji i obitelji;
– zadovoljavanje razvojnih potreba djeteta i aktualni interes vezan za tradicionalni katolički blagdan i narodne običaje;
– formiranje vrijednih stavova i osobina ličnosti.
U naše vrijeme sve prisutniji znak adventa koji ukazuje na Božić postaje adventski vijenac.
Na njemu neizostavne su četiri svijeće (radilica, moliteljica, dobročiniteljica i razveseliteljica) koje predstavljaju četiri nedjelje došašća. Svaki ponedjeljak djeca i odgojiteljice pale svijeće te pjevaju prigodne božićne pjesme: „Djetešce nam se rodilo”, „Radujte se narodi”, „Dođi nam gospode”.
Mjesec prosinac također je obilježen Svetim Nikolom te su djeca saznavala o njegovom životu iz slikovnice ˝Legande o Svetom Nikoli˝. Provedene su i različite aktivnosti: briga i čuvanje obuće, obućarski zanati, natjecateljske igre s obućom, lutkarsko kazalište ˝U iščekivanju dolaska Svetog Nikole˝.
Vrtić su posjetili i učenici osnovne škole „Hugo Badalić” u sklopu projekta Kruh – štruca Europe. Djecu starijih skupina upoznali su se s maskotom projekta Baky. Izveli su kratak glazbeno-scenski program te djecu darivali prigodnim poklonima koje su izradili na kreativnim radionicama.
Situacije zajedničkog druženja, zajedničke igre intenziviraju osjećaje ljubavi i pripadnosti te pridonose razvoju osjećaja, povjerenja i sigurnosti u prijatelje, odgojitelje i roditelje. Ti osjećaji neophodni su za razvoj zdrave, emocionalno stabilne osobe koja će kroz ljubav i pažnju pravilno izgrađivati vlastiti vrijednosni sustav.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Galerokaz

Kroz mjesec prosinac i siječanj djeca starije I skupine DV “Pčelica” sudjelovala su u projektu GALEROKAZ – implementacija pripovjedačkih i

Skip to content