Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja primjenom zdravog načina života. Tijekom rada na projektu provodili smo istraživačko-spoznajne aktivnosti u kojima su djeca kroz degustaciju i taktilni doživljaj voća i povrća uočavala razlike u veličini, obliku, teksturi, okusu i mirisu. Imitativne igre „Na tržnici“, „ U kuhinji “ djecu su potaknule na preuzimanje različitih uloga i identificiranje sa njima, na suradnju i dogovor te razvijanje komunikacijske tolerancije. Kreativnost i originalnost dječjeg likovnog izraza došla je do izražaja u likovnim radovima djece s kojima smo uređivali izložbene prostore u dječjem vrtiću. Kroz različite igre, aktivnosti i obogaćene centre poticali smo razvoj djece na svim područjima odgojno ¬– obrazovnog rada. Djecu smo potaknuli na razvijanje zdravih navika i usklađeno djelovanje roditelja i odgojiteljica u smislu primjene zdravih navika u svakodnevnom životu. Moto naše skupine koju smo nazvali „Zdravoljupci“ postao je „Hranimo se zdravo”.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ruke

Ruke im trebaju za igru. Vježbali su finu motoriku šake naglasili smo važnost higijene ruku. Potaknuti time nastale su simboličke

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

Skip to content