Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja primjenom zdravog načina života. Tijekom rada na projektu provodili smo istraživačko-spoznajne aktivnosti u kojima su djeca kroz degustaciju i taktilni doživljaj voća i povrća uočavala razlike u veličini, obliku, teksturi, okusu i mirisu. Imitativne igre „Na tržnici“, „ U kuhinji “ djecu su potaknule na preuzimanje različitih uloga i identificiranje sa njima, na suradnju i dogovor te razvijanje komunikacijske tolerancije. Kreativnost i originalnost dječjeg likovnog izraza došla je do izražaja u likovnim radovima djece s kojima smo uređivali izložbene prostore u dječjem vrtiću. Kroz različite igre, aktivnosti i obogaćene centre poticali smo razvoj djece na svim područjima odgojno ¬– obrazovnog rada. Djecu smo potaknuli na razvijanje zdravih navika i usklađeno djelovanje roditelja i odgojiteljica u smislu primjene zdravih navika u svakodnevnom životu. Moto naše skupine koju smo nazvali „Zdravoljupci“ postao je „Hranimo se zdravo”.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

mt_gallery

Veljača u DV Stribor

U mjesecu veljači jedna od tema kojom smo se bavili su „Emocije“. Djeca su kroz različite aktivnosti prepoznavala i imenovala

Skip to content