Vrtić kao mjesto radosnog življenja

mt_gallery

Dječji vrtić je mjesto radosnog življenja i učenja djece tijekom prvih godina života. U tom periodu događaju se najintenzivnije promjene u svim razvojnim područjima (mišljenje, motorika, osjećaji, socijalni odnosi…), a za njihovo odvijanje nužno je zadovoljavanje primarnih djetetovih potreba (hrana i briga o zdravlju), ali i osiguravanje kvalitetne poticajne sredine u kojoj se dijete osjeća voljeno i prihvaćeno i ima priliku učiti istražujući i otkrivajući svijet oko sebe. Jedna kalendarska godina ima unaprijed određena događanja u prirodi i društvu koja su poticaj za događanja u odgojno-obrazovnom radu u vrtiću. Praćenjem tih događanja kroz godinu pomažemo djetetu da shvati međusobnu ovisnost prirode i čovjeka te društva u cjelini. Kako dijete uči kroz snažan doživljaj, stoga te događaje iz okoline djetetu približavamo kroz neposredne doživljaje svim osjetilima. U skladu s tim, mi odgojitelji koristimo svaki poticaj za daljnji rad i maksimalno se trudimo kroz kreativnost, maštu, suradnju i ljubav unijeti u djecu mir i zadovoljstvo, te pozitivan odnos prema sebi i drugima.
Tijekom ove pedagoške godine uz aktualna kalendarska događanja (jesen, priprema zimnice, Dani kruha, Dječji tjedan, Dani jabuka…), potičemo rad na projektu „Priča o vodi” gdje djecu stavljamo i stavljat ćemo u poticajna okruženja koja im omogućavaju da promatranjem i istraživanjem kroz raznovrsne aktivnosti prošire znanja o vodi, odnosno da istražuju vodu i dovedu ju u vezu s raznim pojavama, predmetima i materijalima te da samostalno sebe iskušavaju u vezi s vodom. Sva iskustva koja stječu tijekom rada doprinose proširivanju znanja i spoznaja što je vrlo bitno za njihov kasniji život, a sve vrijeme koje ovako kvalitetno poklonimo djeci višestruko se vraća. Dobivamo zadovoljno, samouvjereno dijete, sposobno za život.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content