Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dječje radosti

mt_gallery

Nedugo nakon početka nove pedagoške godine, DV ¨Hlapić˝ je proslavio  svoj prvi rođendan. Uz slavlje, djeca i odgojiteljice su se prisjetili svojih početaka,ciljeva i zadataka koje su postavili pred sebe te poput Ivaninog junaka Hlapića uspješno to i ostvarili.

Osobito smo sretni da se prostor vrtića u potpunosti prilagodio dječjim potrebama i željama. Osmjeh na dječjim licima bio je dodatni poticaj i poziv na kontinuirano pomicanje granica u davanju maksimuma. Želja svih je iznova otkrivati, istraživati i razvijati se te na taj način ostaviti snažan pečat zajedništva, topline i ljubavi u svakom dječjem srcu.

 

Kako i priliči, jesen je u vrtić donijela bogatstvo mirisa i boja. Dok su djeca  jaslične skupine se igrala s lišćem, upoznavala njihove oblike i boje, izrađivala lutke od jabuka, djeca mlađe skupine su upoznavale plodove jeseni, uživala u aktivnostima i igrama s plodovima jeseni. Za to vrijeme, djeca srednje skupine su vrijedno pripremala sjemenke tikvica za Dječji sajam, a najstariji su ozbiljno pristupili proučavanju povrtnjaka.

 

Hodnike, garderobe, panoe i sobe ukrasile su životinje napravljene od šumskih plodova i lišća, što su djeca i roditelji donosili iz svojih šetnji. Dječji radovi prikazani su na ovogodišnjem Dječjem sajmu, gdje su djeca srednje i starije skupine sudjelovala svojim plesnim točkama i pjesmama.

Dani kruha su bili prigoda da svatko od djece, prema svojim mogućnostima, spozna proces nastajanja kruha, od zrna preko brašna.

Modelirajući s tijestom, djeca su napravila bezbroj skulpturica od tijesta koje su ukrasile prostor vrtića, dokazujući da djeca mogu razumjeti sve ukoliko im mi odrasli omogućimo dovoljno prostora i posvetimo dovoljno vremena.

Sav trud bi bio uzaludan bez suradnje s roditeljima. Najveća i najiskrenija sreća je trenutak kada dijete s osmijehom ulazi i s osmjehom izlazi iz vrtića, što je znak da svaki trud ima svoje uporište te da se velikim koracima treba ići naprijed jer samo se tako mogu opravdati očekivanja djece.

Na tom putu najbolji putokaz vrtića ˝Hlapić˝ je zaigrani, hrabri junak spisateljice Ivane Brlić Mažuranić, Hlapić koji je pokazao da prepreke ne postoje i da je svaki cilj postavljen samo zato da bi se mogao ostvariti.

mt_gallery

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Dani Ivane Brlić Mažuranić u Hlapiću

Kroz Ivanin veliki opus djela za naše “vrtićance”smo izabrali njima najbližu priču-Čudnovate zgode šegrta Hlapića.Djeca su uživala u pričama,slikovnicama,prepričavanjima Ivaninih

Hlapićevci u Obrtničkoj školi

Djeca starijih odgojno-obrazovnih skupina odgojiteljica Silvije Cetinjanin, Renate Čeović, Mirjane Šeremet i Kristine Mijić dobili su poziv srednje Obrtničko-tehničke škole

Predstava Tunja

Predstava Tunja pokazuje na koje je načine beskonačna dječja mašta . Predstava se dramaturški oslanja na poznatu Vitezovu pjesmu, kroz

Hlapić – Božićno putovanja

Kraj godine nije mogao ljepše završiti za djecu dječjeg vrtića Hlapić. Starije skupine u pratnji odgojiteljica i nekolicine roditelja su

Druženje s roditeljima

Uz božićnu glazbu, tople napitke i keksiće djeca su zajedno s roditeljima izrađivala različite božićne ukrase uz poticajne vizualne predloške

Božićno vrijeme u Hlapiću

Kao i svake godine djeca su s veseljem obilježavala pripreme za najradosniji blagdan koji nam dolazi, Božić! Djeca su u

Radionica u suradnji s Crvenim križem

Dana 6. ožujka 2023. godine u dječjem vrtiću Hlapić djelatnici Crvenog križa održali su radionicu na temu „Kako pomoći prijatelju“.

Jesen u Hlapiću

U DV Hlapić obilježili smo “Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje”. U starijoj skupini u sklopu projekt “Proslavimo školski

Projekt sobno bilje

Ove pedagoške godine u sklopu ekološkog odgoja odlučili smo se za projekt “Sobno bilje”. Cilj projekta je širiti spoznaju o

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Početkom prosinca i dolaskom Sv. Nikole u vrtić krenuli smo s pripremom za nadolazeće blagadane i zimu. Sv. Nikola posjetio

mt_gallery

Jesen u Hlapiću!

Godišnje doba jesen je stigla u grad i obojala sve svojim prekrasnim bojama, razveselila djecu obiljem voća i jesenskih plodova.

mt_gallery

Hlapić u proljeće

Nakon hladne zime, stiglo je proljeće i donijelo nam toplije i duže dane, s njim su se probudile livade i

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Sa zimom u Hlapić su stigli blagdani i praznici, tako je u Hlapiću iza blagdana bio manji broj djece te

mt_gallery

Jesenske aktivnosti

Studeni je u vrtiću Hlapić protekao u pripremi za Katarinski sajam, obilježavanju mjeseca knjige te raznim aktivnostima vezanim u godišnje

mt_gallery

Novi početak

Mjesec rujan je protekao u prilagodbi na novi prostor te na nove prijatelje i odgojiteljice. Najteže je bilo djeci u

Skip to content