Poticajno okruženje

mt_gallery

Poznavajući razvojne potrebe i mogućnosti djece, odgojiteljice su iskoristile postojeće i osigurali ostale prikladne uvjete i poticaje te smo tako stvorili okruženje koje doprinosi razvoju samopouzdanja i osamostaljivanja. Izborom i rasporedom materijala za igru u kojoj djeca istražuju, eksperimentiraju različitim materijalima, posredno utječemo na djetetovo unaprjeđivanje cjelokupnog razvoja.
Novo, nepoznato, prerušeno lice velika je privlačnost i izazov za dijete. To je mogućnost da bude netko drugi, ali i da otkrije ono što je skriveno u njemu i to preko maske pokaže.
Kroz pozitivnu komunikaciju i socijalne igre pripadanja i prihvaćanja jačamo samopoštovanje djece, osobito tihe i povučene, potičemo unutrašnje zadovoljstvo, a time i unutrašnje motive za ponašanje djeteta. Tako stvaramo ugodno komunikacijsko ozračje u kojem svako dijete treba osjetiti svoju vrijednost, ali i vrijednost drugih.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

mt_gallery

Mala škola nogometa

Laganom šetnjom, starija skupina uputila se prema stadionu NK Borac iz Podvinja s ciljem upoznavanja mogućnosti bavljenja sportom u svom

Skip to content