Proljeće u vrtiću

mt_gallery

U vrtiću ˝Hlapić˝  djeca su se vrijedno pripremala za dolazak proljeća. Odgojiteljice su za djecu pripremile raznolike aktivnosti koje su djeca rado prihvatila. Svakodnevno su djeca u vrtićkom dvorištu razgledavala koji će prvi proljetni cvijet otvoriti svoje latice i navjestiti da je proljeće stiglo u vrtić. Prvi pozdrav proljeću djeca su uputila preko pjesama uz određene pokrete. Djeca su proučavala cvijeće koje raste u proljeće i kako ono nastaje. Bili su mali istraživači koji su s povećalom proučavali svaki dio cvijeta kako bi ga što bolje upoznali. Sadili su cvijeće, opipavali njegovu strukturu, mirisali i međusobno uspoređivali mirise, naučili njihova imena, modelirali od plastelina, otiskivali cvjetove od spužve, ukrašavali ga sjemenkama, proučavali slike i uz njih uparivali imena. Djeca su također proučavala i životinje koje  također navješćuju da je proljeće stiglo, a to su žabe i rode. Pod mikroskopom su proučavala vodu u kojoj žabe borave, izrađivala baru, lutke, igre i još mnogo toga. Proljeće je razdoblje u kojem djeca i odgojiteljice otkrivaju i doživljavaju proljetne čarolije.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt sobno bilje

Ove pedagoške godine u sklopu ekološkog odgoja odlučili smo se za projekt “Sobno bilje”. Cilj projekta je širiti spoznaju o

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Početkom prosinca i dolaskom Sv. Nikole u vrtić krenuli smo s pripremom za nadolazeće blagadane i zimu. Sv. Nikola posjetio

mt_gallery

Jesen u Hlapiću!

Godišnje doba jesen je stigla u grad i obojala sve svojim prekrasnim bojama, razveselila djecu obiljem voća i jesenskih plodova.

mt_gallery

Hlapić u proljeće

Nakon hladne zime, stiglo je proljeće i donijelo nam toplije i duže dane, s njim su se probudile livade i

Skip to content