Što se u vrtiću radi

mt_gallery

Već je dobro poznata izjava da je dječji vrtić mjesto radosnog življenja i učenja djece i odraslih. Poznato je i da je igra najvažniji ‘posao’ djeteta. Dijete sve može pretvoriti u igru, stoga odgojitelji potiču djecu da upotrijebe sve svoje potencijale u svakoj aktivnosti, jer dijete se igrajući uči, odnosno učeći se igra. Svakodnevno smo u mogućnosti obogaćivati rast i razvoj djeteta čime pridonosimo razvijanju i usavršavanju govora, suradnje, upoznavanju emocija, poštivanju pravila, upoznavanju novih aktivnosti, širenju spoznaja i dr. u skladu s dobi djeteta.
Tijekom proteklog mjeseca, u jaslicama smo se bavili raznim aktivnostima na temu ‘Moje ruke – moja snaga’ kojima smo spoznavali što sve možemo rukama sami činiti, što je proizašlo iz nužne potrebe za osamostaljivanjem u hranjenju, obavljanju higijene, preodijevanju, posluživanju i dr. Poticali smo spretnost i koordinaciju ruku, motivirali ih na samostalnost i na taj način omogućili djeci da razvijaju pozitivnu sliku o sebi.
Mlađa mješovita skupina je kroz raznovrsne aktivnosti i igru bojama i oblicima proširivala svoje spoznaje o istima. Osim tih aktivnosti, djeca su posebno bila zainteresirana za aktivnosti vezane uz temu ‘U modnom ateljeu’ gdje su slobodnim izborom igara, prostora, suigrača i materijala ušli u svijet mašte, beskrajnih mogućnosti kombinatorike, a ujedno su i proširivali spoznaje o svom tijelu. Djeca su osmislila i ‘nove kreacije’ za proljeće, željno iščekujući ljepše, toplije dane te su s radošću pozdravila prve proljetnice koje su nam ujedno najavile i proljeće i uskrsne blagdane.
Kao i mlađa, tako je i starija mješovita skupina već nestrpljiva u iščekivanju toplih zraka proljetnog sunca i vesele dječje igre na otvorenom. Stihovima, pjesmama i scensko-dramskim aktivnostima o biljkama i životinjama silno se trude probuditi i dozvati proljeće. Aktivnim sudjelovanjem ulaze u svijet mašte, zamišljanja i uživljavanja, uče se razumijevati svoje i tuđe mišljenje, prepoznavati osjećaje i osobine drugih. I tako dok čekaju proljeće bavili su se aktivnostima i zanimljivostima o tome od čega rastemo pa su tražili odgovore o svim potrebama za rast i razvoj, pri čemu imaju mogućnost izbora, sudjelovanja i istraživanja različitih sadržaja.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content