U svijetu bajki – Stari zanati

mt_gallery

I ove godine u sklopu manifestacije U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić, u vrtiću ˝Maslačak˝ vladali su Hlapić i Gita, Stribor i Tintilinići, Ribar Palunko i drugi likovi iz Ivaninih bajki. Odgojiteljice su izradile obavijesni plakat za radionice u vrtiću u suradnji sa studenticama Ranog i predškolskog odgoja i s odgojiteljicom iz programa predškole. Djeca su zajedno s odgojiteljicama istraživala i upoznavala stare zanate (mlinar, bačvar, stolar, postolar, lončar, užar, kovač), a i sama su se okušala u nekima od tih zanata u „lončarskoj” i „stolarskoj radionici” u vrtiću, gdje su istraživala materijal glinu i mogućnosti njezinog oblikovanja i izrađivanja uporabnih predmeta. U „stolarskoj radionici” su istraživala materijal drvo, kombinirala drvene elemente i konstruirala maštovite igračke kojima su se igrala. Sve svoje proizvode iz tih radionica djeca su izložila na izložbi rukotvorina  završnog dana manifestacije ˝U svijetu bajki˝ na Korzu u Slavonskom Brodu.
Vrtić se uredio u stilu i duhu sajma iz davnih vremena u kojemu su se djeca danima zabavljala u zabavnim natjecateljskim igrama koje su bile tipične za takve sajmove. Bilo je još mnogo raznovrsnih aktivnosti, dramsko-scenskih, kreativnih, glazbenih, likovnih, istraživačkih kojima se nastojalo ući u svijet mašte, djeci približiti likove iz bajki i uživljavati se u njih.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

mt_gallery

Mala škola nogometa

Laganom šetnjom, starija skupina uputila se prema stadionu NK Borac iz Podvinja s ciljem upoznavanja mogućnosti bavljenja sportom u svom

Skip to content