Šegrt Hlapić

mt_gallery

Iako su Dani Ivane Brlić Mažuranić u gradu Slavonskom Brodu završeni, u dječjem vrtiću “Hlapić” oni još traju. Djeca su pokazala veliki interes za priču “Šegrt Hlapić”. Svakodnevno posjećuju centre u dječjem vrtiću koji su uređeni kao najpoznatiji prizori iz priče. Djeca jako dobro poznaju svaki detalj iz priče i to pokazuju i kroz simboličku igru u centrima vrtića. Međusobno razgovaraju o glavnom liku Hlapiću i dive se njegovoj hrabrosti i dobroti. Uspoređuju kako se prije govorilo, odijevalo, radilo i igralo. Djeca priču obrađuju i u sklopu projekta “Šegrt Hlapić u “Hlapiću” na kojem svakodnevno rade i u njemu uživaju.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt sobno bilje

Ove pedagoške godine u sklopu ekološkog odgoja odlučili smo se za projekt “Sobno bilje”. Cilj projekta je širiti spoznaju o

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Početkom prosinca i dolaskom Sv. Nikole u vrtić krenuli smo s pripremom za nadolazeće blagadane i zimu. Sv. Nikola posjetio

mt_gallery

Jesen u Hlapiću!

Godišnje doba jesen je stigla u grad i obojala sve svojim prekrasnim bojama, razveselila djecu obiljem voća i jesenskih plodova.

mt_gallery

Hlapić u proljeće

Nakon hladne zime, stiglo je proljeće i donijelo nam toplije i duže dane, s njim su se probudile livade i

Skip to content