Polazak u vrtić

mt_gallery

Polazak u vrtić je velika promjena u životu i uzbudljiv događaj i za djecu i za roditelje. Dijete dolazi iz sigurnog okruženja obitelji u potpuno novu, nepoznatu sredinu, među nepoznate osobe i situacije. Sve to kod djeteta izaziva strah od nepoznatog i od odvajanja od roditelja. Način na koji će se dijete prilagoditi ovisi o njegovim individualnim osobinama, o stupnju njegovog razvoja, dobi, stanju tjelesnog zdravlja, ali i o obiteljskoj atmosferi u kojoj živi. Stoga period prilagodbe traje različito od djeteta do djeteta. Neka djeca su sklonija reakcijama fiziološkog tipa (odbijanje hrane, probavne smetnje, pobolijevanje, neka reakcijama u ponašanju (plač, agresivnost, povučenost), a kod neke se javlja regresija (ponašanja koja su već svladana u ranijoj fazi)). Sva ova ponašanja su normalna i nestaju postupno s prilagođavanjem.
Kako bi djeci olakšali i ubrzali proces prilagodbe, trudimo se kroz pozitivnu komunikaciju i socijalne igre pripadanja jačati samopouzdanje i samopoštovanje djece jer time utječemo na unutrašnje zadovoljstvo i unutrašnje motive za ponašanje. Naglasak je na igri i druženju s vršnjacima i odgojiteljima koji su pozitivni, podržavajući, strpljivi i prihvaćajući kako bismo kod djece stvorili osjećaj pripadanja grupi, osjećaj vlastite vrijednosti, ali i vrijednosti svakog djeteta ponaosob.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

mt_gallery

Mala škola nogometa

Laganom šetnjom, starija skupina uputila se prema stadionu NK Borac iz Podvinja s ciljem upoznavanja mogućnosti bavljenja sportom u svom

Skip to content