Listopadske aktivnosti

mt_gallery

Kao i svake godine, početkom listopada u vrtiću ˝Maslačak˝ obilježen je Dječji tjedan u kojemu je glavni cilj naglasiti važnost brige o pravima i potrebama djece. Realiziran je cijeli niz aktivnosti i svaki dan je bio ispunjen edukativnim i zabavnim sadržajima. Djeca su uvijek u središtu pažnje i njihova perspektiva je jako važna. Odrasli ih uvijek moraju slušati što govore, a ne samo prigodno i ne trebaju ih smatrati samo djecom. Oni nisu samo budući odrasli ljudi, djeca su osobe i sada te im je potrebna zaštita i poticaj odraslih kako bi zdravo odrastala, ali i razvila odgovornost prema sebi i prema drugima.
Tijekom listopada obilježeni su i Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje. Mnogobrojnim aktivnostima i prigodnim sadržajima pridonosilo se potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, podizala se svijest o zdravoj prehrani te se poticao pozitivan emocionalni odnos djeteta i prirode. Kroz različite aktivnosti odgojiteljice su djeci približile put kruha od sjetve do žetve te od mljevenja i sijanja brašna do miješenja i pečenja kruha i peciva. Djeca su dolazila u vrtić noseći pregačice, kalupiće i valjke (razvijače) i zajedno s odgojiteljicama mijesili, valjali tijesto i pravili proizvode od brašna, a sve u vedroj i veseloj atmosferi uz zvuke tradicijske slavonske glazbe. Uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvalili su Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima koji su tijekom godine bili podareni.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content