Radost Božića

mt_gallery

Prosinac je najradosniji mjesec u kojem se razveseljavaju djeca te se priprema za najradosniji blagdan – Božić. Vrijeme pripreme u vrtiću bilo je ispunjeno duhom zajedništva, nade i išćekivanja. Božićno vrijeme je idealna prilika za mnogobrojne aktivnosti s djecom pa su dječje ruke bile pune posla: izrađivale su čestitke, borove od različitog neoblikovanog materijala, raznovrsne ukrase za bor te su se trudila činiti dobra djela. Svakodnevno su se djeca i odgojiteljice molile uz svijeće na adventskom vijencu i na taj način pratili dane do Božića.
Posijana je i pšenica – simbol novog života i plodnosti. Djeca i odgojiteljice svih skupina su zajedničkim snagama uređivala prostor vrtića pri čemu se pokazali kreativnost i maštovitost. Zajedničko kićenje bora i izrada jaslica, kao simbol rođenja malog Isusa, oduševilo je djecu. Kako se približavao Božić, vrtić je postajao sve ljepši i svečaniji, atmosfera išćekivanja i radosti uvodila je djecu u čaroliju božićnih običaja, a igra se spontano preselila u hodnik vrtića gdje su se djeca najviše zadržavala, uz okićeni bor i jaslice. Razgledavanje jaslica pobudilo je kod djece nježne emocije te su u toj božićnoj čaroliji molila, osmišljavala male dramske improvizacije i pjevala božićne pjesme. Poseban doživljaj je bio posjet Moto Mrazova vrtiću, što je bio vrhunac radosti. Druženje je proteklo u vedrom i veselom ozračju i ovim putem im se zahvaljujemo na velikoj radosti koju su pružili.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content