Mala matematika

mt_gallery

Blagdani su prošli, svi smo ponovo na okupu i u Novu godinu smo krenuli radno i veselo i to s matematikom. Matematika je svuda oko nas, služi nam u svakodnevnom životu, to je sat koji nam pokazuje vrijeme i budi nas, broj djece u skupini, broj dugmića na košulji, broj prstića na rukama, kockice za gradnju tornja, stepenica koje moramo prijeći. Sve stvari oko nas imaju svoju količinu, veličinu, oblik, težinu i djeca o toj matematičkoj dimenziji svijeta najbolje nauče u stvarnim situacijama, pogotovo kada je okolina poticajna i bogata raznovrsnim zanimljivim poticajima. Uključujemo djecu u zabavne i zanimljive aktivnosti koje im pomažu da razumiju osnovne matematičke pojmove: brojimo žlice i vilice, hrpu oraha ili jabuka, dijelimo slatkiše s prijateljima, igramo Čovječe ne ljuti se, Domino, Abaco, Križić-kružić, glazbene brojeve, sobne kuglane, pridružujemo količinu broju, razvrstavamo predmete u skupove, pričamo matematičke priče, mjerimo visinu, dužinu, uspoređujemo više-manje, duže-kraće, teže-lakše, zbrajamo i oduzimamo, dijelimo, igramo se geometrijskim likovima.
Dijete možemo poučiti svemu samo ako se to čini na njemu razumljiv način i kad je ono zainteresirano.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content