Vjesnici proljeća

mt_gallery

Početkom ožujka djeca i odgojiteljice proslavili su maškare u Hlapiću, pripremali se za korizmu, ali su se također počeli pripremati i za dolazak proljeća. S maškarama su u vrtić stigle bubamare i leptiri koji su najavili dolazak proljeća, odnosno buđenje prirode. Sunce na nebu je svojim zrakama otjeralo zimu, iz trave provirile su male glave prvih vjesnika proljeća. Najpoznatiji vjesnici proljeća su visibaba, jaglac, ljubičice, šumarice. Djeca su počela donositi u vrtić prve vjesnike proljeća te su radosno dočekala izlazak na dvorište i igru na livadi. Vjesnici proljeća su poslužili kao poticaj za imenovanje i opisivanje te likovno izražavanje. Dječjim radovima na temu proljeće ukrašen je vrtić.  Proljeće je razveselilo i djecu i odgojiteljice.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Jesen u Hlapiću

U DV Hlapić obilježili smo “Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje”. U starijoj skupini u sklopu projekt “Proslavimo školski

Aktivnosti u projektu Obitelj+

U okviru provedbe projekta Obitelj+ – unaprjeđenje usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja u Slavonskom

Skip to content