Vjesnici proljeća

mt_gallery

Početkom ožujka djeca i odgojiteljice proslavili su maškare u Hlapiću, pripremali se za korizmu, ali su se također počeli pripremati i za dolazak proljeća. S maškarama su u vrtić stigle bubamare i leptiri koji su najavili dolazak proljeća, odnosno buđenje prirode. Sunce na nebu je svojim zrakama otjeralo zimu, iz trave provirile su male glave prvih vjesnika proljeća. Najpoznatiji vjesnici proljeća su visibaba, jaglac, ljubičice, šumarice. Djeca su počela donositi u vrtić prve vjesnike proljeća te su radosno dočekala izlazak na dvorište i igru na livadi. Vjesnici proljeća su poslužili kao poticaj za imenovanje i opisivanje te likovno izražavanje. Dječjim radovima na temu proljeće ukrašen je vrtić.  Proljeće je razveselilo i djecu i odgojiteljice.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt sobno bilje

Ove pedagoške godine u sklopu ekološkog odgoja odlučili smo se za projekt “Sobno bilje”. Cilj projekta je širiti spoznaju o

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Početkom prosinca i dolaskom Sv. Nikole u vrtić krenuli smo s pripremom za nadolazeće blagadane i zimu. Sv. Nikola posjetio

mt_gallery

Jesen u Hlapiću!

Godišnje doba jesen je stigla u grad i obojala sve svojim prekrasnim bojama, razveselila djecu obiljem voća i jesenskih plodova.

mt_gallery

Hlapić u proljeće

Nakon hladne zime, stiglo je proljeće i donijelo nam toplije i duže dane, s njim su se probudile livade i

Skip to content