Zanimljivosti u listopadu

mt_gallery

Tematska cjelina zanimanja ljudi bila je zanimljiva djeci tako da je cijeli mjesec listopad bio u njima. Roditelji djece bili su česti gosti u odgojno-obrazovnim skupinama. Vodili smo se dječjim željama, odnosno malom “anketom” koju smo proveli među djecom u odabiru zanimanja koja će biti predstavljena. Svako gostovanje imalo je svoj cilj, zadatke i aktivnosti. Ugostili smo: frizera, farmaceuta, liječnika, slastičara, konobara, policajca, stomatologa i poštara, a još planiramo ugostiti cvijećara i veterinara. Odaziv roditelja na ovaj oblik suradnje je odličan. U predstavljanju svog zanimanja trudili su se predstaviti ga na što jednostavniji i djeci prihvatljiv način. Komentar jedne majke govori sve. “Baš mi je drago što sam imala priliku jedan dan boraviti u skupini, voljela bih da svaki roditelj ima tu mogućnost, to je neprocjenjivo iskustvo.” Tako smo kroz zanimanja došli do malih pekara i Dana zahvalnosti za plodove zemlje koji smo ove godine obilježili predstavom “Djed i pogača” koju su izvela djeca starije skupine uz odgojiteljice.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt sobno bilje

Ove pedagoške godine u sklopu ekološkog odgoja odlučili smo se za projekt “Sobno bilje”. Cilj projekta je širiti spoznaju o

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Početkom prosinca i dolaskom Sv. Nikole u vrtić krenuli smo s pripremom za nadolazeće blagadane i zimu. Sv. Nikola posjetio

mt_gallery

Jesen u Hlapiću!

Godišnje doba jesen je stigla u grad i obojala sve svojim prekrasnim bojama, razveselila djecu obiljem voća i jesenskih plodova.

mt_gallery

Hlapić u proljeće

Nakon hladne zime, stiglo je proljeće i donijelo nam toplije i duže dane, s njim su se probudile livade i

Skip to content